Türk Geliştiriciden Eğlenceli Bir Oyun “The Age Of Birds” – “Kuşların Çağı”

1
172

Bu yazımızda Türk geliştiriciler tarafından geliştirilen bir oyunu tanıtacağım. Oyunun adı “The Age of Birds” ya da “Kuşların Çağı”.

Oyunun geliştirici Ferdi Tatlısu, kendisinin bize oyun hakkında verdiği bu bilgileri paylaşmak istiyorum.

Kendisi oyunu bir hafta gibi kısa bir sürede tamamlamış ve Unity oyun motorunu kullanmış.

Kısa sürede geliştirilmesine rağmen oyun sık sık güncellenerek heyecanını koruyor. Oyunun şimdilik sadece İngilizce desteği olmasına rağmen kısa sürede Türkçe dil desteğinin de geleceğini düşünüyoruz.

Kısaca oyun Angry Birds tarzında düşünülmüş ancak bu sefer görevimiz kuşları vurmak 🙂 Fakat sabit hedefler yerine değişik özellikleri olan hareketleri kuşlarımız var ki bu da farklı bir konsept oluşturmuş.

Oyunda şimdilik 30 adet bölüm ve bu bölümler için ayrı görevler bulunmakta. Skora göre,atılan taş sayısına göre, yapılan kombolara göre bölüm tamamlayabiliyoruz.

Oyun içerisinde şimdilik 6 çeşit kuşumuz var. Her birinin özelliği farklı.

Aralarında bir tanede BOSS(Patron) kuşumuz mevcut. Hatta bu kuşun bazı yetenekleri bile var.

Kısacası bir Boss fight mücadelemiz olacak. Özellikle 30. Seviyede 🙂

Oyunun geliştiricisi Ferdi’nin oyun geliştirmeye hevesli okuyucularımıza bir de müjdesi var. Oyunlarını geliştirirken karşılaştığı zorlukları ve çözümlerini çok yakında geliştirici bloğunda paylaşacak.

Oyunun ilginç de bir hikayesi var. Merak ediyorsanız oyunu indirebilirsiniz. Şimdilik oyun ücretsiz ve reklamsız olarak sunuluyor.

Kuşların Çağı
Kuşların Çağı
Developer: Ferdi Tatlısu
Price: Free

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz