Galaxy S6 Android 6.0 Güncellemesi Göründü!

4
516

Samsung Galaxy S6 için gelecek olan Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin ekran görüntüleri sızdırıdı.

images

Sizlere daha önce Samsung’un hangi modellere Android 6.0 güncellemesini vereceğini burada duyurmuştuk. Geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 5 için verilen Android 6.0 güncellemesinin ardından yakın bir zamanda Galaxy S6 Ve Galaxy S6 Edge modelleri de Marshmallow güncellemesi alacak. Samsung, amiral gemisi modellerine yavaş yavaş güncelleme vermeye devam ederken Galaxy S6 için yayınlanacak olan Marshmallow sürümüne ait ilk görüntüler gelmeye başladı. Bir kullanıcını Weibo‘da paylaştığı haberde Gaşlaxy S6 Marshmallow güncellemesine ait görüntüleri yayınladı. Görüntülerden Samsung’un TouchWiz arayüzünü Flat Design ya da Flat Style denilen tasarıma uyarladığı açıkça görülüyor. Apple’ın Iphone cihazlarında IOS 7 ile gerçtiği Flat Design, aslında o kadar da yeni bir tasarım stili değil. Son yıllarda birçok firma logolarını Flat Desing ile güncellediler. Flat tasarımların kendine göre bir sadeliği ve düz bir görünümü vardır. Bu sadeliğe uygun metinlerle tasarım desteklenir. Mesaj basit, açık ve anlaşılır olarak düz metinlerle, keskin ve net fontlarla verilir.google-logo-tarihi

Samsung bu hamlesiyle Apple kullanıcılarının dikkatini çekmeye çalışıyor da diyebiliriz. Çünkü Apple kullanıcıları Android’e geçmede özellikle arayüz kosunda oldukça tereddüt ediyorlar. Eğer TouchWiz Android 6.0’da Flat Design ile gelirse bu, Samsung cihazlarının daha da popüler olmasını sağlayabilir.

Samsung’un yeni Marshmallow güncellemesi haliyle birçok yenilikle geliyor. Arayüze uyarlanan Flat Tasarımın getirdiği yenilikle beyaz arkaplan üzerine yerleştirilen durum çubuğunda sesli arama ve kamera kısayolları dikkat çekiyor.

galaxy-s6-marshmallow-1-608x540

Yapılan bir diğer değişiklik ise kamera tarafı olmuş. Pro modu için denklanşör hızını kontrol etme gibi kontroller eklenmiş.

galaxy-s6-marshmallow-2-608x540

Yeni güncellemede uygulama simgeleri ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılmamış. Günceleme ile TouchWiz arayüzünde her ne kadar değişiklikler olmuşsa da Samsung kendine has tasarımından vazgeçmiş değil.

Galaxy S6 Marshmallow güncellemesine ait ekran görüntülerinin tamamına aşağıdaki galeriden göz atabilirsiniz.

4 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz