Titanium Backup Zamanlayıcı Kullanımı

0
300

titanium-backup-cover

Windows işletim sisteminde Görev Zamanlayıcı programını duymuş olabilirsiniz. Titanium Backup uygulamasında böyle bir özellik mevcut. Uygulamayı her hafta aynı saatte çeşitli görevleri yerine getirecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Uygulamayı açın ve “Zamanlamalar” sekmesine dokunun. Orada bulunan bir görevin yanındaki “Düzenle” butonuna dokunun.

TitaniumBackup9

“Zamanlamayı düzenle” başlığıyla bir pencere açılacak. Bu pencerede yapılacak görevi, görevin yapılacağı koşulları, saati, günleri ve görev tamamlanınca yapılacak işlemi ayarlayabilirsiniz. Bu pencereyi biraz daha tanıtalım.

1- Buradan silme, taşıma, yedekleme vb. gibi görevleri ayarlayabilirsiniz. Kaldırılan uygulamaları yedek dosyasından da silinmesini sağlayabilir, kullanıcı uygulamalarını hafıza kartına taşınmasını sağlayabilir, tüm kullanıcı uygulamalarını veya hem kullanıcı hem de sistem uygulamalarını otomatik olarak yedekleyebilirsiniz. Bunlar dışında daha birçok görev bulunmaktadır.

2- Görevin yapılacağı koşulları belirleyebilirsiniz. Mesela cihazınız sadece şarjdayken görevin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Ancak ben “Herhangi (Şarj Aleti+USB+Pil)” seçeneğini öneriyorum.

3- Görev tamamlandıktan sonra “Dropbox, Box veya Google Drive” ile senkronize edilmesini, cihazın yeniden başlatılmasını veya hiçbir şey yapılmamasını ayarlayabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz