Temizlik Zamanı: The Cleaner [Sponsor]

0
354

Android cihazınızda temizlik yapmak için bir uygulama mı arıyorsunuz? O zaman The Cleaner’a bir şans verin!

Android cihazlarımız zamanla hantallaşmaya yani donmaya, yavaşlamaya başlıyor. O zaman müdahale etmenin zamanı gelmiştir. O zaman bu uygulamayı bir deneyin: The Cleaner – Speed up & Clean.

İndirmek İçin: The Cleaner – Speed up & Clean

Ücretsiz bir uygulama olan The Cleaner ile cihaz belleğinizi (Ram) boşaltabilir, depolama alanında gereksiz dosyaları veya uygulamalara ait önbellek verilerini temizleyebilir ve cihazınızda yüklü olan uygulamaları toplu bir şekilde kaldırabilirsiniz. Sadece bu kadar mı? Hadi özelliklerini inceleyelim.

Uygulamayı açtığınızda sizi üç sekme bekliyor olacak bunlardan ilki bellek (Memory) başka bir deyişle ram, diğeri depolama (Storage) ve sonuncusu ise uygulamalar (Apps).

The Cleaner Ana Ekran

Bellek sekmesinde Analyze butonuna dokunduğunuzda, uygulama arka planda çalışan uygulamaları tarıyor ve bu işlem sonucunda bellekte ne kadar yer kapladıklarını gösteriyor. Bunları kapattığınızda ise bellekte ne kadar tasarruf edeceğinizi de yüzde olarak gösterebiliyor.

The Cleaner Bellek

Arka plan uygulamalarını kapatarak cihazınızı daha da hızlandırabilirsiniz. Tabi sistem uygulamaları otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Normal uygulamalarınız ise daha hızlı başlamalarını ve kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayan “Son Uygulamalar” listesinden temizlenecektir. “Son Uygulamalar” listesinin zaman zaman temizlenmesi bellek kullanımı açısından iyidir.

İndirmek İçin: The Cleaner – Speed up & Clean

Depolama sekmesinden farklı klasörlerdeki dosyaları ve uygulamaların önbelleklerini temizleyebilirsiniz. Listeden istediğiniz gibi seçim yapabilmeniz mümkün.

The Cleaner Depolama

Uygulamalar sekmesinde ise cihazınızda yüklü olan uygulamaları taratabilir ve bunları toplu bir şekilde kaldırabilirsiniz.

The Cleaner Uygulamalar

Burada farklı sıralama ve filtreleme seçenekleri mevcut. Kurulum tarihine, alfabetik (A’dan Z’ye) ve depolama kullanımına göre sıralayabilirsiniz. Arama, SMS, kişilere erişim, konuma erişim ve kameraya erişim iznine sahip uygulamalara göre de filtreleme yapabilmeniz mümkün. Bu filtreleme seçenekleriyle gizliliğinizi kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

İndirmek İçin: The Cleaner – Speed up & Clean

Bu kadar yeterli mi sizce? Bizce hayır. Uygulamanın Game Booster özelliği var. Yani bu özellik sayesinde cihazınızı optimize ederek oynadığınız oyunun kasmasını önleyebilir ve sorunsuz bir deneyim yaşabilirsiniz.

The Cleaner Oyun

Ayrıca uygulamanın widget özelliği de mevcut. Cihazınızın ana ekranına uygulamanın araçlarını ekleyebilir ve kolaylıkla bellek boşaltma, depolama temizleme ve oyunlar için optimizasyon işlemlerini yapabilirsiniz.

The Cleaner Widget

Uygulama temaları da destekliyor. Farklı temalar arasından istediğinizi satın alabilir veya uygun bir fiyata hem reklamları kaldırıp hem de tüm temaları satın alabilirsiniz. Bunun için ise uygulamanın ayarlar bölümüne bakmanız yeterli.

Uygulamanın temalarına baktığımızda gerçekten de birbirinden güzel temalara sahip olduğunu söyleyebiliriz.

The Cleaner Tema 1 The Cleaner Tema 2

Uygulama size çeşitli bildirimler sunuyor. Mesela her gün otomatik olarak size hatırlatan bir bildirim ile belleğinizi temizleyebilirsiniz.

The Cleaner Ayarlar

Uygulamanın tanıtım videosu:

İndirmek İçin: The Cleaner – Speed up & Clean

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz