Telefonunuzun ekranı Galaxy S7 ve LG G5 gibi olsun!

0
1553

Telefonunuzun ekranı sürekli saati ve bildirimleri gösterecek şekilde açık kalsın istiyorsanız sizi yazımıza bekliyoruz.

Samsung ve LG bu yıl tanıttığı amiral gemisi akıllı telefonların da tanıttığı “ekran daima açık kalsın” özelliği oldukça dikkat çekiyor ve bu özellik sayesinde kullanıcılar telefonlarını açmadan saati ve gelen yeni bildirimlerini görebiliyorlar.

Bir geliştirici tarafından geliştirilen “Always on display” isimli ücretsiz uygulama sayesinde Android 4.3 Jelly Bean sonrası tüm Android cihazlar üzerinde bu özelliği kullanabilirsiniz.

Uygulamadan bahsetmeden önce bu uygulamanın başta Samsung cihazlar olmak üzere amoled ekrana sahip akıllı telefonlar için daha verimli ve kullanıșlı olduğunu belirtmek isteriz. Çünkü ekranınızın sürekli açık kalacağı için pil tüketimin de amoled ekranlar oldukça az pil tüketecektir. Diğer ekranlar da pil tüketiminin daha fazla olacağını söyleyelim.

Ekranınızın sürekli açık kalacağından uygulama 1 dakika da bir 1 saniyeliğine kapanıp açarak amoled ekranlar da pixel yanmasını önlemektedir. Her ihtimale oluşabilecek ekran yanmaların da “Tekno Bölge Ekibi” sorumlu değildir.!

Uygulama şu an için Türkçe dil desteklemiyor. Resimli olarak uygulamadan bahsetmeye çalışacağız.

Uygulamayı ilk açtığınız da bildirimlerinizi göstermek için sizden Android ayarlarından bildirim erişimini açmanızı isteyecektir. Eğer bildirimleri göstermesin istiyorsanız bildirim erişimini açmayın.

Always On Display - 1

Sonra aşağıdaki resimdeki gibi sizi uygulamanın ana ekranı karşılayacaktır. Sağ üst köşede ki anahtarın açık olduğunu göreceksiniz bu “ekran daima açık kalsın” özelliğinin açık olduğu anlamına gelir.

Always On Display - 2

 

“Enable “Home” Button awakening” kısmından saat ekranı esnasında home tuşuna basarak cihazı uyandırmak için ayarlardan erișebilirlilik hizmetini açmanız gerekiyor. Uygulama açmanız için size talimatları veriyor.

Always On Display - 3

 

Uygulamanın ana ekranın da bulunan “General Settings” kısmına girdiğinizde sizi parlaklık, cep modu, bataryayı göster, çift dokunuş ile uyandırma gibi ayarlar mevcut. Uygulamanın pil kullanımını azaltmak için parlaklığı ekranı görebileceğiniz en düşük ayara getirmenizi öneririz. Cep modunu da açarak telefonu cebinize koyduğunuzda ekranın tamamen kapanmasını sağlayabilirsiniz ve uygulamanın pil kullanımını azaltabilirsiniz. Cihazınızı cebinizden çıkardığınız da ekran otomatik olarak açılır.

Always On Display - 4

Uygulamanın ana ekranın da bulunan “Clock Settings” kısmına girdiğinizde sizi çeşitli saat ayarları karşılıyor saat tipi, saat büyüklüğü gibi ayarları burdan değiştirebilirsiniz. Pil kullanımını azaltmak için saat boyutunu kücültmenizi tavsiye ederiz.

Always On Display - 5

“Date Settings” kısmına girdiğinizde sizi tarih ayarları karşılıyor tarih yazı rengi, tarih yazı büyüklüğü, gibi ayarlar mevcut. İsterseniz bunu sağ üst köşedeki anahtarı kapalı konuma getirerek kapatabilirsiniz.

Always On Display - 6

Uygulamanın ana ekranın da bulunan “Notifications Settings” kısmına girdiğinizde sizi bildirim ayarları karşılıyor bildirim rengi, bildirim boyutu gibi ayarlar mevcut. Eğer kapalı konumda ise açmak için Android ayarlarından bildirim erişimini açmanızı isteyecektir. İsterseniz bunu sağ üst köşedeki anahtarı kapalı konuma tekrar getirerek kapatabilirsiniz.

Uygulamanın ana ekranın da bulunan “Auto Enable/Disable” kısmına girdiğinizde sizi “Ekran daima açık kalsın” özelliğinin otomatik açılma veya kapanma ayarları karşılıyor belirlediğiniz zamanlarda bu özellik otomatik olarak açılıp kapanır. İsterseniz bunu sağ üst köşedeki anahtarı kapalı konuma getirerek kapatabilirsiniz.

Always On Display - 7

UYGULAMANIN GOOGLE PLAY STORE BAĞLANTISI

2.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ:

Always On Display - 8 Always On Display - 9 Always On Display - 10 Always On Display - 11 Always On Display - 12 Always On Display - 13 Always On Display - 14 Always On Display - 15 Always On Display - 16

 

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz