Tek kelimeyle mükemmel bir duvar kağıdı uygulaması!

3
599

Akıllı cihazlarımızda kullandığımız duvar kağıtları duygularımızı yansıtır derler. Peki sizce? Duvar kağıtları bulmanız için tam da size göre bir uygulama var.Kendinize uygun bir duvar kağıdı seçmenize yardımcı olmak için sizi mükemmel bir uygulamayla tanıştıralım: Wallz: Duvar Kağıdı Uygulaması.

Uygulamayı açınca sizi Koleksiyonlar sayfası karşılıyor. Ancak Koleksiyonlar sayfası dışında iki farklı sayfa daha mevcut olduğunu belirtelim

Koleksiyonlar sayfasında çeşitli etiketler (#art, #love, vb.) yer almaktadır. Bu etiketlere dokunarak o konuyla ilgili duvar kağıtlarına hızlı bir şekilde ulaşabilir ve bu etiketleri Favoriler’e ekleyebilirsiniz.

Uygulamanın arama özelliğini çok beğendiğimizi belirtelim. Arama özelliği sayesinde çeşitli etiketler girerek çok sayıda duvar kağıdına ulaşabilmeniz mümkün. Peki neden beğendiğimizi hemen söyleyelim. Arama özelliği sayesinde yüzbinlerce fotoğrafın paylaşıldığı Yahoo’nun fotoğraf paylaşım hizmeti Flickr’daki görüntüleri bulabiliyorsunuz. Sizce de çok iyi değil mi?

Wallz - 1

Koleksiyonlar sayfasında hangi duvar kağıtları varmış bakalım. Wallz Topluluğu tarafından paylaşılan duvar kağıtlarının yanı sıra Editörün seçtiği duvar kağıtlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Minimalist, Materyal Tasarım, Düşük Poli ve benim kişisel olarak beğendiğim Bing Galerisi gibi birkaç konuda da duvar kağıtlarına ulaşabilirsiniz.

Wallz - 2Bing Galerisini inceleyelim. Bing Galerisine tıkladığınızda akıllı telefonunuzdaki bir galeriyle karşılaşıyorsunuz. Bir görüntüye dokunduğunuzda ise indirme simgesi, seçenekler ve etiket bilgisiyle karşılaşıyoruz.

Wallz - 3Seçtiğiniz görüntüyü seçeneklerden Ana sayfa ve Kilit ekranlarının yanı sıra cihazınızdaki uygulamalara bağlı olarak WhatsApp profil fotoğrafı, kişi fotoğrafı olarak da ayarlayabilmeniz mümkün. Tabi uygulama görüntüyü önce cihazınıza indiriyor ve sonra ilgili değişikliği yapıyor.

Wallz - 4

Uygulamada Bulanıklık Efekti de yer almakta. Ancak bu efektin biraz daha iyileştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bulanıklığını ayarladığınız görüntüyü kaydedebilir ve duvar kağıdı olarak da ayarlayabilirsiniz. Bulanıklık Efekti ekranında

Wallz - 5

Görününün bir bölümünü beğenmediyseniz veya çeşitli uygulamalarda paylaşacaksanız görüntüyü kırpma işlemlerini de gerçekleştirebilir ve kırptığınız görüntüyü duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz.

Wallz - 6

Üreticilere ait duvar kağıtları ile markalara, cihazlara, işletim sistemlerine ve bunlara benzer özel duvar kağıtlarını indirebilirsiniz. Üreticiler arasında Google, Samsung, Apple, Microsoft ve onlarca markanın yer aldığını belirtelim. Örnek verecek olursak Google’ı seçtiğinizde Android Marshmallow, Apple’ı seçtiğinizde iOS9 ve Microsoft’u seçtiğinizde Windows 10 duvar kağıtlarını indirip duvar kağıdınız olarak ayarlayabilirsiniz.

Wallz - 7

Uygulama içerisinden indirdiğiniz duvar kağıtlarını görüntüleyebilmeniz de mümkün.

Wallz - 8

Uygulamada otomatik değiştirme özelliği de var. Uygulamanın ayarlarından etkinleştirebileceğiniz bu ayar ile duvar kağıtlarınızın belirli aralıklarla otomatik değiştirilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra otomatik değiştirilen duvar kağıtları için bulanıklık efektinin de uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Wallz - 9

Yaptığımız çalışmalar sonucu uygulamanın Türkçe olduğunu da belirtelim.

Google Play Store’da hem ücretsiz hem de ücretli sürümü bulunan Wallz: Duvar Kağıdı Uygulaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

The app was not found in the store. 🙁

3 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz