Sony Marshmallow Dağıtmaya Başladı!

0
435

unnamed (2)

Sony rakiplerinin aksine cihazlarına Android 6.0 Marshmallow güncellemesini dağıtmaya başladı.

Daha önce bu yazımızda Android 6.0 Marshmallow güncellemesini alacak Sony cihazlarını sizinle paylaşmıştık. Artık büyük gün geldi diyebiliriz. Sony geçtiğimiz günlerde Xperia ailesindeki Z3 ve Z3 Compact versiyonlarına Android 6.0 Marshmallow güncellemesini duyurdu. Xperia Z3 veya Z3 Compact cihaz kullanıcısı iseniz Marshmallow’u yükleyebilirsiniz.

Henüz test aşamasında olan güncellemede bazı hatalar bulunmakta olduğunu belirtelim. Bu yüzden finali beklemenizi öneriyoruz. Ancak dürüst olmamız gerekirse biz de bu test aşamasında yüklemek isterdik açıkçası. 🙂

Peki bu güncellemeyi nasıl yükleyeceğim? diye soruyorsanız Sony Xperia Z3 veya Sony Xperia Z3 Compact cihazınızı kayıt ettirmeniz yeterli. Kayıt ettime işlemini tamamladıktan sonra cihazınıza OTA üzerinden gelen güncellemeyi cihazınıza kurabilirsiniz. OTA’nın ne demek olduğunu bilmeyen arkadaşlarımız için kısacası cihazınız üzerinden güncelleştirmeleri denetleyerek yükleyebilirsiniz.

xperia-z3-android-6-0

Sürüm numarası MRA58K.Z1.2085 olan güncellemede USB girişinden MIDI aygıtı bağlama seçeneği ve Flac müzik türlerine daha çok uyumluluk geliyor. Bunun dışında daha iyileştirilmiş bir klavye de karşımıza çıkıyor. Dokunarak uyandırma özelliği çok sayıda kullanıcı tarafından istenen bir özellikti ve uyandırmak için dokunma özelliğinin de eklendiğini ayrıca belirtelim.

Sony, Android 6.0 Marshmallow testleri için Google Play Store’da bir uygulama yayınladı. Hemen yükleyip testlere katılabilirsiniz.

NOT: Sony güncellemeleri çoğu cihazına yavaş yavaş dağıtacak!

The app was not found in the store. 🙁

Sony’ın yayınladığı Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yüklediniz mi? Bizimle fikirlerinizi paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz