Sony Android 6.0.1 Dağıtmaya Başladı!

0
499

Sony Xperia Z3 ve Z3 Compact Modelleri için Android 6.0.1 güncellemesini yayımladı.

image

Android  Marshmallow sürümünün Nexus cihazlar için yayımlanmasından sonra akıllı telefon üreticileri yeni Android güncellemesini kendi cihazları için dağıtmaya başladı. Bu firmalardan biri de akıllı cihaz devi Sony oldu. Bildiğiniz gibi Sony, geçtiğimiz aylarda Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact modeli için Marshmallow güncellemesini vereceğini duyurmuş ve Google Play Store’da yayımladığı bir uygulama aracılığıyla güncellemeyi erkenden almak isteyen kullanıcıların Xperia Concept adlı programa katılmaları gibi bir seçenek sunmuştu. Xperia Consept programına katılan kullanıcılar, Android 6.0 güncellemesinin sahibi oldular. Kullanıcılardan gelen raporlar ve değerlendirmeler sonrasında Sony, Xperia Z3 ve Z3 Consept modelleri için yeni bir güncelleme yayımladı.

Peki bu güncellemeyi nasıl yükleyebilirsiniz?

Eğer Xperia Consept adlı programa katıldıysanız yeni Marshmallow güncellemesini OTA üzerinden indirip cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bunun için:

Ayarlar>Telefon Hakkında>Yazılım Güncellemeleri adımlarını izleyip güncelleme dosyasını indirerek cihazınıza yükleyebilirsiniz.

hdfhbh

Peki bu Xperia Consept programına katılmayanların Android 6.0.1 güncellemesini kendi cihazlarına yükleyemeyecekleri anlamına mı geliyor. Tabi ki de hayır. Cihaz modelinize uygun olan FTF dosyasını aşağıdan indirip cihazınıza “Flash” yöntemi ile yükleyebilirsiniz.

Xperia Z3 D6603 için buradan.

Xperia Z3 Compact D5803 için buradan indirin.

“Flash” yöntemi daha fazla ayrıntı bir işlem olduğundan, ilerleyen günlerde bununla ilgili ayrı bir konuyu sitemizde paylaşacağız.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz