Sonunda Google bunu da yapıyor: Android cihaz

0
228

GoogleAndroid

Bu zamana kadar Android’i geliştiren Google artık kendi Android cihazını yapıyor . 

Android konusunda, bu zamana kadar sadece gelişiminde rol oynayan Google, şimdi ise kendi Android cihazını yapmak için hazırlanıyor. Şüphesiz ki Google dünyadaki sayılı firmalardan birisi günümüzde. Ve konu böyle olunca teknoloji tutkunları ve Android severler Google’den böyle bir adım atmasını bir an önce bekliyordu.

Google’in işi çok zor. Android konusunda dünya devi haline gelmiş markalar var günümüzde. Ve bu Google’nin işini biraz zora sokucak gibi gözüküyor. Hem Google’e yakışır bir sürüm olmalı hem de herkes tarafından beğenilen. Google’in Android konusunda onu zorlayacak en zorlu rakibi Apple ve haliyle konu Apple olunca işler iki kat zora biniyor.

gif

Android cihaz konusunda Apple ile yarışmak ne kadar zor olsa dahi Google’in bu iş konusunda kendine olan güveni tam. Öyle ki şimdiden bu iş için yüklü bir sermaye harcadığı biliniyor.

Eğer Google bu defa telefon piyasasına girerse Samsung ve benzeri firmalarla olan ilişkilerine dikkat etmesi gerekecek. Ve bu işten en karlı çıkan biz tüketiciler olacaktır.

Nexus’lar, Google’nin telefonları olarak bilinsede farklı kaynaklardan da yardım alınıyor. Bu yüzden Google’in bu adımı oldukça dikkat çekiyor

Bu gelişmeler sonucunda biz tüketiciler için seçme hakkı haliyle artacaktır. Bu kadar çeşidin içinde kendimize uygun bir cihaz seçmemiz haliyle daha kolay bir hale geldi artık. Günümüzde özellikleri çok iyi cihazlar bulunmakta ve bunların en önemlisi ve biz tüketicilerin en çok istediği hem iyi özellikler hemde uygun bir fiyat aralığı.

Asıl soru şu ki yapacağı bu cihaz sadece isim olarak mı var olacak yoksa en çok satanlar listesine girebilecek mi ?

Google’in yapacağı bu yeni cihaz hem içeriğiyle hem de fiyatıyla makul derecelere gelirse şüphe yok ki en çok satanlar listesine yaptığı bu cihazı hızlı bir şekilde tırmandırabilir. Şimdi tüm gözler Google’in üzerinde bir an önce yeni cihazını çıkarmasını hep birlikte bekliyoruz.

Yapılacak olan bu cihaz tutulacak mı ya da kıyıda köşede kalacak mı ?

Bunu hep birlikte göreceğiz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz