“Sim kartı takın” yazısından kurtulun!

0
1062

Sim kartsız bir telefon kullanıyorsanız ve ekrandaki “Sim kartı takın” yazısından kurtulmak istiyorsanız bu yazımız size göre.

Evinizde fazladan ve sim kartsız kullandığınız bir telefon var mı? Cevabınız evet ise o kilit ekranındaki ve bildirim panelindeki “Sim kartı takın” ve bildirim çubuğundaki simgeden hiç rahatsızlık duydunuz mu? Belki bundan kurtulmak isteyen arkadaşlarımız vardır.

Doğrusunu söylemek gerekirse Tekno Bölge ekibimizdeki arkadaşlarımızdan biri bundan kurtulmak istedi. Hazır elimizde telefon da var. Neden denemeyelim? Mevcut telefonlarınızla neden demediniz diye sorabilirsiniz. Bunun için build.prop dosyasını düzenlememiz gerekiyor ve bu dosyada yapacağınız bir değişiklik cihazınızın açılmamasına sebep olabilir. Yedek alıp kim uğraşacak değil mi? En iyisi kullanılmayan bir telefonu denek olarak kullandık ve hiçbir sorunla karşılaşmadık.

“Sim kartı takın” yazısından kurtulmak için cihazınızın rootlu olması gerekmektedir. Cihazınızda root yoksa sitemizde cihazınızla ilgili root konusu olabilir. Herhangi bir konu yoksa Soru Cevap bölümümüzden yeni bir soru oluşturarak sitemizde cihazınızla ilgili root konusunu yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca root hakkında bilgi almak için “Android Telefonları Rootlamak Ne Anlama Gelmektedir?” adlı konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Neyse biz işimize dönelim. Öncelikle “Sim kartı takın” yazısını görelim.

Sim kartı takın - 1

Hadi bundan kurtulalım. Bunun için cihazınıza Build Prop Editor adlı uygulamayı indirip açın ve root iznini verin.

BuildProp Editörü
BuildProp Editörü
Developer: Unknown
Price: Free

Uygulamanın alt kısmında yer alan “+ (artı)” simgesine dokunun ve açılan ekranda Property Name kısmına “ro.config.donot_nosim”, Property Value kısmına ise “true” yazın. Bunları tırnak işaretleri olmadan yazmanız gerektiğini unutmayın. Daha sonra “Add” seçeneğine dokunun ve cihazınızı yeniden başlatın.

build.prop Sim Kart

Cihazınız yeniden başlayınca artık “Sim kartı takın” yazısını görmeyeceksiniz.

Sim kartı takın - 2

Bu yazımız işinize yaradı mı? Lütfen düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz