Scorp Uygulaması Android’e de Geldi

0
586

scorp-logo-big

Bir milyon kullanıcıyı geçen Scrop’un Android uygulamasında video yüklemek artık mümkün.

Türkiye’den çıkan en popüler sosyal ağ haline gelme yönünde bir eşiği geride bırakan Scorp 1 milyon kullanıcıya ulaştı. Bu uygulamayı telefonunuza indirip eğlenceli videolar çekip Scorp sosyal medyasında paylaşabilirsiniz.

Scorp - Video İzle
Scorp - Video İzle

Takipçileri için bir diğer iyi haber Scorp’un Android uygulamasına çok beklenen video yükleme özelliğinin eklenmesi. Bu özelliğin gelmesiyle uygulama artık daha keyifli bir hal aldı. İlk zamanlar yalnızca İphone’da kullanılan bu özellik artık Android işletim sistemini de destekliyor.

Gelişme Scorp’un kullanıcı sayısı açısından büyümesini hızlandırmış, ve yaklaşık bir ayda 200 bin yeni kullanıcı kazanmasını sağlamıştı.Ancak Scorp’un Android’de yalnızca içerik tüketmeye odaklanması uygulamayı son sürat kullanmak isteyen kullanıcılarından olumsuz geri dönüşler almasına neden olmuştu Ancak artık Android telefonlar da Scorp çekebiliyor.

8 Ayda 1 Milyon Kullanıcı!

Scorp’un kurucu ortakları İzzet Zakuto ve Sercan Işık , uygulamaya günde 30-35 bin arasında video yüklendiğini söylüyorlardı. Bunun bugüne kadar yalnızca iOS uygulamasından yapıldığı düşünüldüğünde, Scorp’ta son güncellemeyle birlikte bu yönde de ciddi bir hızlanma görmeye başlayabiliriz.

Android güncellemesinin ardından Scorp, içerik ortaklıklarını hızlandırmaya devam ediyor. Scorp, 15 saniyelik videolarını bu kez Okan Bayülgen ve Beyazıt Öztürk ile birlikte TV’ye getiriyor. Bayülgen’in geçtiğimiz hafta sonu sezon açılışını yaptığı yeni stand up programı Dada’da Scorp videolarına özel bölümler ayrılacağını Bayülgen, Instagram hesabından ve elbette Scorp’dan duyurdu. Artık gençler Okan Bayülgen ve Beyazıt Öztürk’e sorularını Scorp üzerinden ulaştırabilecek!

Halihazırda kullanıcı yaş ortalamasının 21 olduğunu söyleyen Scorp’un gençler arasında popüler bu iki programla daha geniş kitlelere ulaşması kuvvetle muhtemel.

Bir süredir yurt dışına açılmak için çalışmalarını sürdüren Scorp, öncelikli pazarları Almanya ve ABD olarak belirlemiş. Scorp’un Halkla İlişkiler Direktörü Nazlı Özkul, yakın zamanda bu iki pazara açılmayı planladıklarını da aktarıyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz