Samsung’un ToucWiz sistem arayüzünün son birkaç yılda pek de değiştiği söylenemez. Bekli de kullanıcıların yakındıkları başlıca sorun yeni sürümlerin benzer arayüze sahip olmaları. Kullanıcıların şikayetlerini değerlendiren Samsung, Tema Mağazasında “Good Lock” isimli Galaxy S7 sistem UI arayüzünde gelişmiş kontrol imkanı sağlayan bir uygulama yayımladı.

Bu uygulama ile telefonunuzun kilit ekranına daha fazla uygulama kısayolları ekleyebilir ve bunları liste şeklinde düzenleyebilirsiniz. Good Lock isimli uygulamanın kilit ekranında sunmuş olduğu bir diğer özellik ise gelişmiş bir Widget optimizasyonu sağlaması. Örneğin kilit ekranına eklediğiniz takvim Widget’ını aşağı doğru kaydırarak ek seçeneklere ve hatırlatıcı listesine ulaşmanız mümkün.

gl 1

Good Lock uygulaması kilit ekranına ek olarak durum çubuğu ve hızlı ayarlar menüsünde de çeşitli özelleştirmeler yapmanıza imkan tanıyor. Samsung’un geleneksel durum çubuğu ve hızlı ayarlar menüsünden sıkılmış olanlar ve daha işlevsel bir çözüm arayanlar için Good Lock iyi bir alternarif olabilir. Bazı açılardan yenilenen hızlı ayarlar müsü daha çok AOSP arayüzünü andrıyor. Ayrıca günün her saatine göre değişen durum çubuğu rengi, telefonunuzu yepyeni bir görünüme kavuşturuyor.

good lock-pp-2

Galaxy S7 için geliştirilmiş olan Good Lock uygulamasını Galaxy Apps mağazasında bulabilirsiniz. Ancak uygulama kullandığınız bölge için yayımlanmamış olabilir. Dilerseniz bu bağlantıdan apk olarak indirmeniz de mümkün.

Galaxy S7 telefonunuzda Good Lock uygulamasını kullanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz