Samsung’dan Android 6.0 güncellemesi!

6
613

Android 6.0 Marshmallow güncellemesini ilk alacak Samsung modelleri belli oldu.

Android 6.0 Marshmallow, daha stabil ve daha az kaynak tüketip hızlı olan bir sürüm. Teorik olarak Android 4.4 ve 5.0 sürümlerini çalıştıran her cihazda çalışabilecek olan Android 6.0 Marshmallow için hangi üreticiler güncelleme verecek merak konusuydu. 

Google’ın Nexus’ları doğal olarak en hızlı güncellenen cihazların başında geliyor. Diğer üretici firmalar ise telefonlarını son birkaç senedir daha hızlı güncellemeye çalışıyorlar. Yeni bilgiler ise Samsung telefon sahipleri için olduğunu gösteriyor. Aşağıdaki tabloda görebileceğiniz gibi Samsung’un en yeni telefonları olan Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus, Android 6.0 güncellemesini önümüzdeki bu aydan itibaren alacak, böylece güncellenen ilk Samsung’lar olacaklar. Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge kullanan kişilerin, Android 6.0 Marshmallow’ı yıl sonu ve 2016’nın başlangıcın da cihazlarını güncelleyebilecekler. Diğer Galaxy S5 ve Galaxy Alpha serisi ise güncellemeyi biraz daha bekleyip, 2016 yılı içersinde geleceği tahmin ediliyor.

Not: Bu tarihlerin değişme ihtimalinin her zaman bulunduğunu söyleyelim.

1

Samsung’un diğer Galaxy A ve Galaxy E serilerinin ise telefonlarında durum biraz belirsizleşiyor. Listede bu cihazların isimleri yer alsa da güncellemenin tahminen ne zaman geleceği için tarih verilmemiş.

Ayrıca Samsung’un Android güncellemelerini geç sunması ise kullanıcılarının canını sıkan en büyük sorunlar arasında yer alıyor. Android güncellemelerinde sıkıntılı olan Samsung, son zamanlarda güncellemeleri hızlı bir şekilde sunarak hatasını telafi etmeye çalışıyor.

Sizce kullandığınız cihaz Android 6.0 Marshmallow güncellemesini en kısa sürede ne zaman alacak?

6 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz