Samsung Wave I ve Wave II Lollipop Optimizasyon Rehberi

4
1822

Samsung-devicesBu konumuzda Samsung Wave I ve Wave II model cihazlarına Android 5.1 Lollipop sürümünün nasıl yüklendiğini sizinle paylaşmıştık. Cihaz bu haliyle sorunsuz gibi gözükse de sorun yaşamamanız ve en iyi performans için bazı ayarlamalar yapmanız gerekmektedir.

Sizinle paylaştığımız bu rehberin orijinal dili İngilizce olup orijinaline bağlı kalınsa da bizim tarafımızdan ek bilgiler eklenmiştir. Hadi başlayalım.

– TWRP Recovery Mode’unu “Ses Açma + Konuşmayı Bitirme” tuşlarına basarak açabilirsiniz.

– Yüklediğiniz Lollipop romu rootsuzdur. Root yetkisine sahip olmak istiyorsanız bu bağlantıdan indireceğiniz .zip dosyasını cihazınıza kopyalayıp Recovery Mode’da yüklemeniz yeterli.

– Google uygulamaları (GApps) paketi cihazınızı yavaşlatacağından bunu yüklemeniz kesinlikle önerilmiyor. Ancak yine de yüklemek istiyorsanz bu bağlantıdan indireceğiniz .zip dosyasını Recovery Mode ile yükleyebilirsiniz.

– GApps paketini yüklemediyseniz, Google Play Store olmayacaktır. Uygulamaları nasıl indireceğinizi merak ediyorsanız, sizin için daha önce bu bağlantıda yer alan .apk indirme konusu hazırlamıştık. İncelemenizi öneriyoruz. 🙂

– Rom sade bir halde olmasına rağmen ihtiyacınız olmayacak uygulamaları kaldırarak hem hafızada hem de sistem performansında artış sağlayabilirsiniz. Bu işlem için System App Remover uygulamasını kullanmanızı öneriyoruz. Uygulama hakkında kısa bir bilgi almak için daha önce hazırladığımız bu konuyu inceleyebilirsiniz.

Kaldırmanızı önerdiğimiz uygulamalar: OmniSwitch, Tarayıcı, E-Posta, Exchange Hizmetleri, PrintSpooler.

– İnternet tarayıcısı için Opera Mini web tarayıcı uygulamasını yükleyebilirsiniz. (Hızlı bir şekilde gezinmek, pil ve veriden tasarruf yapmak için önerilmektedir.)

– Video oynatıcı olarak MX Player kullanabilirsiniz.

Kernel ile ilgili ayarlamalar test edildikten sonra konuya eklenecektir.

4 YORUM

  1. Yukarıda Silinecekler Listesinde OmniSwitch Var.
    Sanırım Denemeden Silin Demişsiniz.
    Uygulamayı Silince Apk Olarak Yükleme Sayfasında Maalesef OmniSwitch Durdu Uyarısı Geliyor Tamam Desek Bile Hiçbir Sekilde O Ekrandan Kurtulamıyoruz. Anladığım Kadarıyla Silinmemesi Gereken Bir Uygulama.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz