Samsung USB Sürücüler Nasıl Kurulur?

4
10890

Samsung cihazlarınız için Odin programıyla işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmek için usb sürücülerin yüklenmesi gerekmektedir. Bunun için Samsung usb sürücüler kurulum konusunu hazırladık.

Samsung cihazlarınıza stock rom yüklemek, custom recovery yüklemek ve kernel dosyaları yüklemek için kullandığınız Odin programında sorunsuz işlemler gerçekleştirebilmek ve cihazınızın sorunsuzca algılanması için Samsung usb sürücülerini yüklemeniz gerekmektedir. Odin programında işlemler yapabilmek için cihazınızı “Download Mode” ile başlatmanız gerektiğini ayrıca belirtelim.

  • Öncelikle usb sürücüleri bu bağlantıdan indirin ve arşiv dosyasından çıkarın.
  • Dilerseniz, kontrol etmek için Odin programını bu bağlantıdan indirin.

Sürücüleri kurma işlemi çok basit. Bir program kurar gibi kurabilir ve dilerseniz aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz.

Cihazınızın algılanıp algılanmadığını Odin programı ile kontrol edebilirsiniz. Bunun için cihazınızı kapatıp cihazınızı “Download Mode” ile açın. “Warning” yazısını görünce ses açma tuşuyla devam edin. Sonrasında ise Odin programını başlatın ve cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Odin programında sol üst tarafta (kırmızıyla işaretli) “0:[COMX]” gibi bir yazı çıktıysa cihazınız sorunsuz bir şekilde algılanmış demektir.

Cihazınızı “Download Mode” ile nasıl başlatabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız cihazınızın stock rom konusuna bakmanız gerekmektedir. İlgili sayfaya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Samsung Odin

Neden “0:[COMX]” yazdığımızı açıklayalım. “X” rakamı sizin bilgisayarınızda farklı olabilir. Yukarıdaki görselde “0:[COM4]” yazmasına rağmen bilgisayarınızdaki usb giriş yuvalarına bağlı bir durum olduğundan dolayı sizde farklı bir rakam yazabilir. Farklı rakam yazması hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Yüklemelerinizi sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz.

4 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz