Samsung Türkiye’den Önemli Açıklama!

0
534

Samsung Türkiye, ülkemizdeki Galaxy Note 7 cihazları için önemli bir açıklama yaptı. Peki bu cihazlar ne olacak? Detaylar haberimizde.

Dün bu haberimizde Samsung’un uluslararası pazarda mevcut Galaxy Note 7’leri değiştireceği bilgisini sizinle paylaşmıştık. Benzer bir açıklama Samsung Türkiye tarafından yapıldı. Açıklama metni aşağıdaki gibidir. Dilerseniz bu adresten resmi sayfaya ve açıklamaya ulaşabilirsiniz.

Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarımıza sunmayı hedeflemektedir. Bu yüksek kalitedeki hizmetlerimizi sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note7’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik. 

1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yapılan ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır. 

Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Halihazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler. 

Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.

Samsung Galaxy Note 7 kullanıyor musunuz? Bu haber ve sorunlu cihazlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz