Samsung Pil Kapasitesini Arttırıyor!

1
251

132215

Samsung geliştirdiği yeni teknoloji ile pil kapasitesini yükselteceğini biliyor muydunuz?

Samsung 2015 yılında bir zamandır uğraştığı teknoloji ile pil kapasitesini 2 katına çıkaracak bir sistem geliştirdi ve bunu geçtiğimiz günlerde tanıttı.

Samsung bu teknolojide silikon katmanı, grafen ile daha yoğun kaplayabilen slikon katotunu pilleri için geliştirerek pil kapasitelerini yaklaşık 2 kat arttırdı. Günümüzde ortalama 2000 mAh olan pil 2016 itibaren 4000 mAh gibi bir pil kapasitesi ile gelecek. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

1 YORUM

  1. Samsung’un yeni cihazlarında, kapasitesi artmış pillerin bir etkisi olacağını düşünmüyorum. Zamanla daha iyi, daha yüksek RAM belleğine sahip bilmem kaç çekirdekli cihazlar çıkacaktır ve pilleri ne kadar dayanacaktır?

    Kendi cihazım Galaxy S5, şu an pil ömrü gayet iyi durumda bana göre. Pili değiştirilebilir cihazlar için olacaksa bu yüksek kapasiteli piller, ben alıp kendim değiştirmek isterim. Peki burada bir soru işareti oluyor. Yeni çıkan yerleşik pile yani değiştirilemeyen pile sahip cihazlar ne olacak? Değiştirmek için garanti servislerine gitmeleri gerekecek. O zamana kadar garantileri de bitmiş olur heralde. Pil değişimi ve pil için ekstra ücret alacaklarını düşünüyorum. Yani yine kazanan kullanıcı değil, Samsung olacak. Yanlış düşünüyorsam düzeltin. 🙂

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz