samsung-pay

Güney Koreli şirket Samsung, ödeme hizmetini yeni pazarlarda kullanıcılarla buluşturacak. Bildiğiniz gibi Samsung Pay, Apple Pay ile bir mücadele içinde ve bu mücadele Amerika Birleşik Devletleri’nde devam ediyor. Yeni ortaya çıkan bir rapora göre Samsung Pay, gelecek yıl Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya ve Birleşik Krallık’da kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Güvenilir kaynak SamMobile’ın açıklaması şu şekildedir: “Aldığımız bilgilere göre Samsung, Samsung Pay’i 2016’nın ilk çeyreğinde Çin Hal Cumhuriyeti, İspanya ve Birleşik Krallık’da piyasaya sürmeyi planlıyor.”

Samsung’un kendisine ait ödeme hizmetinin baş rakibi Apple Pay uluslararası pazarlarda yavaşça yayılmaktadır. Şu an da Birleşik Krallık’da kullanımda olan Apple Pay İspanya ve Çin Halk Cumhuriyeti yolunda olduğunu söyleyebiliriz. Apple en önemli pazarlardan biri olarak gördüğü Çin Halk Cumhuriyeti’nde Apple Pay’ı kullanıma sunacağı sözünü verdi.

Samsung Pay, Apple Pay’e karşı bir avantajı bulunmakta. Samsung Pay normal manyetik kredi kartı okuyucularla da sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Yani NFC teknolojisi şart değil. Dolayısıyla Samsung Pay daha geniş bir alanda kullanılabilir.

Peki bu hizmet ülkemize gelse siz kullanır mısınız?

Facebook Yorumları

BİR YORUM YAPIN