Samsung Note7’leri Toplatma Kararı Aldı! Tehlikede Olabilirsiniz!

0
737

Samsung, yaptığı yazılı açıklamada dünya çapında artan pil sorunları nedeniyle cihazları toplama kararı aldığını açıkladı.

Samsung’un yeni Galaxy Note7 cihazını aldıysanız ya da almayı düşünüyorsanız tehlike içinde olabilirsiniz.

Samsung, uluslararası sitesinde yaptığı açıklamada dünya çapında 35’ten fazla olay bildirildiği için piyasadaki Samsung Galaxy Note7 cihazlarını toplayacağını ve cihaz sahipleri için ücretsiz değişim uygulayacağını belirtti.

Yapılan açıklamada, Note7 satışlarını geçici olarak durdurduklarını, bunun nedenini ise pil kaynaklı olduğunu belirtildi.

Note 7 Batarya Sorunu Önceden Açığa Çıkmıştı

Daha önce basında yanan ve patlayan Note7 fotoğrafları yer almış, reddit’te bir kullanıcı cihazının durup dururken alev aldığını ve bataryasının patladığını belirtmişti. Samsung’u bu açıklaması da sorunun ciddi boyutlara ulaşabileceğinin ve duyduğumuz haberlerin gerçek olduğunun bir kanıtı.

Samsung Galaxy Note7 İade Edilmeli Mi?

Türkiye’de önsiparişte olan cihazlar için nasıl bir yol izleneceği ise merak konusu. Eğer Note7 ön siparişi verdiyseniz, Samsung müşteri hizmetleriyle veya teknoloji mağazalarıyla konu hakkında görüşmenizi öneriyoruz.

Eğer cihazı başka bir yerden satın aldıysanız mutlaka değiştirmelisiniz, ürün ayıplı olduğu için ürünü satın aldığınız ülkedeki yasalara göre bir yol izleyebilirsiniz.

Şimdi Ne Olacak?

Samsung, sorunlu cihazları değiştirip sorunsuz Note7’leri piyasaya tekrar sürecek. Bu durum çözülene kadar da Galaxy Note7 satılmayacak.

Note7 Pil Sorunu İlk Değil!

Sağlık her şeyden önce gelir, her ne kadar Samsung, bu konuda doğru davranıp gerekli adımı atmış olsa da şimdiye kadar çok sayıda olay yaşandığından hatalı olduğu ortaya çıkmış durumda. Daha önce bilgisayar, tablet ve cep telefonu gibi ürünlerde farklı üreticilerde de bu tarz sorunlarla karşılaşılmış, ürünler toplatılmış ya da pilleri değiştirilmişti. Üreticilerin sürekli cebimizde, çantamızda taşıdığımız, hem kişisel bilgilerimizi hem anılarımızı emanet ettiğimiz cihazları, rekabet ortamının büyüsüne kapılarak hızlıca piyasaya sürmek yerine daha güvenli olarak tasarlayarak piyasaya sunmalarını temenni ederiz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz