Samsung Galaxy Note 4 Marshmallow güncellemesini alıyor!

3
612

 

Samsung Galaxy Note 4 Marshmallow güncellemesini alıyor. Galaxy Note 5 varken niye Galaxy Note 4?galaxy-note-4

En son çıkan Samsung cihazları Android 6.0 Marshmallow güncellemesini almamışken Note serisinin geçen yıl ki amiral gemisi olan Note 4 Marshmallow güncellemesini alarak Android 6.0 güncellemesini alan ilk Samsung cihazı oldu. Böylelikle cihaza Doze, uygulama izinleri ve diğer Marshmallow’a ait özellikler eklendi.

Sizinle Marshmallow güncellemesini alacak Samsung cihazlarına ait bir liste paylaşmıştık ve bu listede tarihler de yer alıyordu. Bu listeye burada yer alan konumuzdan ulaşabilirsiniz. Listede yer alan bilgiye göre Samsung Galaxy Note 3 cihazının Marshmallow güncellemesini 2016 yılının Şubat ayında alması gerekiyordu.

Bir Macar blog sayfası olan NapiDroid sitesinde paylaşılan ekran görüntüne göre Note 4’ün SM-N910F modeli Android 6.0 kullanıyor. “2015. december 1.” olarak yazan bölümle ilgili ek bir bilgi verelim. Dilimizde ay isimleri gün ve yıl ile kullanıldığında büyük harfle yazılmaktadır. 1 Aralık 2015 gibi. Ancak Macarca’da ay ismi küçük harfle yazılmakta olduğunu belirtelim. Bu bilgiyi neden verdiğimizi soracak olursanız hemen cevaplayalım. Ekran görüntüsünün yer aldığı orijinal sitede bir arkadaşımız ay isminin küçük harfle yazıldığı için sahte olduğunu düşünmüş ve bir başka arkadaşımız gerekli açıklamayı yapmış.

Note-4-Android-6-0

Macaristan’da yayınlanan bu güncellemenin diğer ülkelerde de yakında yayınlanacağını düşünüyoruz. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ülkemizde satılan Galaxy Note 4’e ne zaman verilecek?

3 YORUM

  1. merhaba bn 8 ay önce wave 2 ye android yüklemiştim fakat geri dönmek istiyorum. Orjinal rom un dosyalarını bulamıyorum atarmısınız lütfen

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz