Samsung Internet Tüm Cihazlarda Nasıl Kullanılır?

0
878

Galaxy cihazları için yayınlanan Samsung Intenet uygulamasını kendi Android cihazınızda kullanın.

Samsung yakın tarihte piyasaya sürmeye hazırlandığı Glaxy S8 Amiral cihazını tüm dedikoduların ortasında TouchWiz uygulamalarından bitanesini Google Play Store’a yükledi.

Samsung İnternet tüm Galaxy aygıtlarına önceden yüklenmiş halde geliyor fakat diğer tüm Andoid cihazlarında da kullanabiliriz. Samsung Internet’in temel özellikleri arasında, tüm reklamları kaldırabilen içerik engelleyicilerin yanı sıra, tek elle kullanım kolaylığı sağlamak için ekranın altındaki bir gezinme çubuğu bulunmaktadır. Şimdi bu uygulamayı cihazınızda nasıl kullanbileceğinizi anlatıyoruz

Samsung Internet’i Kurun

Samsung Internet uygulamasının Beta test aşaması devam etmektedir. Bu yüzden tüm cihazlar için kullanımı mevcut olmayabilir. Fakat Google Play Store’da bu uygulama olmasa bile apk çalıştıran tüm cihazlarda bu uygulama yüklenebilir.

Samsung Internet sadece Galaxy cihazlarında kullanıldığı için resmi Google Play Store uygulamasına bakmanız gerekebilir. Aksi takdirde “Bilinmeyen kaynakları” etkinleştirmeniz gerekebilir. Bilinmeyen kaynakları etkinleştirmek için aklıllı telefonunuzdan önce “AYARLAR”  ardından “GÜVENLİK AYARLARINI”  seçip “BİLİNMEYEN KAYNAKLAR” seçeneğini aktif edin.

APK dosyasını indirmek için aşagıdaki bu bağlantıya tıklayın.

Ayarları Yapın (İsteğe Bağlı)

Samsung Internet’i kurduktan sonra yapmanız gereken sağ üst köşedeki üç nokta menüsü düğmesine dokunup ardından Ayarlar’a gidin. Buradan ana sayfanı değiştirme, farklı bir arama motoruna geçme ve gizlilik seçeneklerini ayarlama gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Reklamları Engellemek İçin Bir İçerik Engelleyicisi Kurun (İsteğe Bağlı)

Samsung Internet’in en iyi özelliklerinden biri, içerik engelleme sistemidir.Bununla tarayıcı için eklenti gibi çalışan, daha sonra reklamlar gibi içerikleri engelleyebilecek ayrı bir uygulama yükleyebilirsiniz. Samsung internet için en iyi reklam engelleyicilerden biri Kristal Adblockdur. Fakat Play Store’u dan başka  reklam engelleyici de  bulabilirsiniz. Samsung içerik engelleyici play store dan ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın

Crystal Adblock for Samsung
Crystal Adblock for Samsung
Developer: Murphy Apps
Price: Free

Bir içerik engelleyiciniz kurulduktan sonra, Samsung İnternet’deki üç noktalı menü düğmesine tekrar dokunun, ancak bu kez “Eklentiler” i seçin. Buradan, “İçerik engelleyicileri” ni seçin, ardından aşağıdaki ekranda hizmeti etkinleştirin. Bunu yaptıktan sonra, Samsung Internet’te web’de gezinirken reklam görmezsiniz.

Samsung Internet uygulamasını cihazınıza yüklediniz mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz