Samsung Game Tuner İle Oyunların Kalitesini ve Performansını Arttırın

2
3738

Samsung’un Game Tuner uygulamasıyla Android oyunları hızlandırabilir, görünümünü iyileştirebilir ya da pil tasarrufu yapabilirsiniz.

Samsung Game Tuner, oyunların çözünürlüğünü ve fps değerini ayarlayarak oyunları hızlandırmanızı, kalitesini ya da pil tasarrufu sağlamanıza olanak veriyor.

Peki bunu nasıl yapıyor?

Öncelikle oyunun çözünürlüğünü arttırak ya da azaltarak işlenmesi gereken veriyi azaltıyor. Ayrıca oyunun yenilenme hızını (fps) daha düşük bir değere azaltarak pil tasarufu sağlayabiliyor. Tam tersi oyunun çözünürlüğünü arttırarak görünümünü de iyileştirmeniz mümkün.

 

samsung-game-tuner-4ayar

Oyunda varsayılan olarak 4 seçenek bulunuyor. Varsayılan olarak Medium (Orta) seçeneği seçili geliyor. Kaliteyi iyileştirmek ya da azaltmak için diğer seçenekleri kullanabilirsiniz.

samsung-game-tuner-custom

Ayrıca oyun bazlı olarak seçenekleri değiştirmeniz mümkün.

İlk açılışta Game Service servisini Samsung Galaxy Apps üzerinden güncelleştirmeniz gerekiyor. Ardından uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Çözünürlükleri değiştirdiğimizde oluşan farklılıkları Subway Surfers oyununda bile görmemiz mümkün.

YÜKSEK – HIGH

samsung-gametuner-subwaysurf1

ORTA – MID

samsung-gametuner-subwaysurf2

DÜŞÜK – LOW

samsung-gametuner-subwaysurf3

OLDUKÇA DÜŞÜK – EXT. LOW

samsung-gametuner-subwaysurf4

 

 

Samsung Game Tuner İle Oyun Kalitesini İyileştirmek

Eğer telefonunuzda tüm oyunları tam ekran çözünürlüğünde oynadığınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çoğu oyun ekran çözünürlüğünüzden bağımsız olarak daha düşük bir çözünürlükte çizilip tam ekran yapılıyor. Bu da oyun grafiklerinde kalite düşüklüğüne yol açıyor.

Game Tuner ile telefonunuzu biraz zorlayarak oyunlardan daha iyi grafikler elde etmeniz mümkün. Game Tuner’i açarak High seçeneğini seçmeniz yeterli.

Grand Theft Auto: Vice City oyunuyla High seçeneği ve Game Tuner yüklü olmadan standart olarak aldığımız ekran görüntülerini karşılaştırdık. Her iki seçenekte de oyun içi ayarlardan grafik ayarlarını Max ve çizim uzaklığını da en yüksek olarak ayarladık. Bu sayede oyun içi görüntü kalitesi her iki seçenektede en yüksek değerlerde olmuş oldu ve sadece Samsung Game Tuner’ın oluşturduğu farkı görebildik.

Ancak oyun verilerini silmeden oyunu başlattığımıza ekran üstü kontrollerinde çözünürlük değişikliğinden dolayı bir fark olduğunu gördük. Bu fotoğraf da Game Tuner’ın çözünürlük farkını ortaya koyuyor:

samsung-game-tuner

 

Oyun verilerini sıfırladık ve aradaki farkı belirlemek için ekran görüntülerini detaylıca karşılaştırdık. Şimdi yine detaylara odaklanmanız için ekran görüntülerini kesiyoruz.

Game Tuner Yüksek Çözünürlük

gta-vc-gametuner-high1

Standart

gta-vc-gametuner-standad1

Game Tuner Yüksek Çözünürlük

gta-vc-gametuner-high2

Standart
gta-vc-gametuner-standad2

Game Tuner Yüksek Çözünürlük

gta-vc-gametuner-high3

Standart

gta-vc-gametuner-standad3

Game Tuner Yüksek Çözünürlük

gta-vc-gametuner-standad4

Standart

gta-vc-gametuner-high4

Tekno Bölge’den Bu Uygulamayla İlgili Uyarı ve İpuçları:

 • Her oyun aslında Full HD ya da 2K grafiklere ve özelliklere sahip olmayabilir. Bu yüzden bu oyunları High seçeneği ve Max çözünürlükle kullanmak size fayda sağlayamayabilir.
 • Eğer oyun içerisinde grafik ayarları varsa, öncelikle bu ayarları değiştirmenizi tavsiye ederiz.
 • Bazı oyunlarda arayüz ve grafiklerde sorunlar olabilir ve oyun değişen çözünürlüğe uyum sağlayamayabilir. Bu gibi durumlarda oyunun verisini silmek ya da eski ayarlara dönmek  faydalı oluyor.
 • Programı sildikten sonra Ayarlar’dan Game Service’ın Verilerini silmenizi öneririz.

 

Game Tuner aşağıdaki cihazlarda çalışmakta:

 • Galaxy Note 5
 • Galaxy Note 4
 • Galaxy Note Edge
 • Galaxy S6 Edge +
 • Galaxy S6 Edge
 • Galaxy S6
 • Galaxy S6 Active
 • Galaxy S5 (Sadece SM-G906S/K/L )
 • Galaxy Tab S2

Samsung Game Tuner’ı İndir

Samsung Game Tuner’ı aşağıdan indirebilirsiniz

Game Tuner
Game Tuner
Price: Free

2 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz