Samsung Game Launcher nedir? Diğer cihazlarda nasıl kullanılır?

0
1789

Samsung’un Galaxy S7 için geliştirmiş olduğu Game Launcher uygulamasını sizler ile birlikte ne işe yaradığına inceleyip Galaxy S7 haricinde diğer cihazlara nasıl kuracağınızı anlatacağız.

Samsung’un Galaxy S7 ve S7 edge için geliştirilmiş olduğu Game Launcher uygulaması oyun oynarken sizlere bazı kolaylıklar gösteriyor. Bu uygulama sayesinde oyun oynadığınız süre boyunca cihaza gelen bildirimleri kapatabiliyorsunuz böylece oyun oynarken bildirimler sizleri rahatsız etmiyor. Bunun yanında telefonunuzda bulunan sanal tuşlar veya telefonun üzerinde bulunan geri ve son uygulamalar tuşlarını kilitleyebilirsiniz. Böylece oyun oynadığınız esnada eliniz herhangi bir tuşa değerse oyununuzda herhangi bir sorunda oluşmayacak.

İsterseniz uygulama çözünürlük ve kare hızını düşürerek pil tasarrufu da yapıyor. Üstelik uygulama sadece bunları yapmakla sınırlı kalmıyor oyun esnasında hızlıca ekran görüntüsü veya ekran fotoğrafı çekebiliyorsunuz.

Pil tasarruf moduna alımı ise: “Save power during game” yazısına tıkladıktan sonra aşağıda sağdaki fotoğraf gibi  “Save power” ve “Save maximum power” seçenekleri gelecek. Buradan ne kadar çok pil tasarrufu istediğinizi seçebilirsiniz. Pil tasarruf modunu ne kadar artırırsanız oyunlarınızda yavaşlamalar meydana gelebilir.

pil tasarruf modupil tasarruf modu açma kapama

Game Launcher menü

Game Launcher uygulamasını indirme: 

Uygulama android 5.0 ve üzerini desteklemektedir. Game Launcher uygulamasına Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada DOWNLOAD butonuna tıklayarak uygulamayı indirin. Game Launcher indirme

Uygulama APK olarak inecektir. Sonra uygulamayı normal bir şekilde kurup kullanabilirsiniz.

Game Launcher’ı beğendiniz mi? Uygulama ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz