Samsung Galaxy S7 Stock Romlar

0
940

Tanıtımı 2016 yılının mart ayında yapılan ve yine aynı ay raflarda yerini alan Samsung Galaxy S7 cihazı için paylaştığımız stock romları burada bulabilirsiniz.

Samsung Galaxy S7 stock romları aşağıdan indirebilirsiniz. Ayrıca sizin için hazırladığımız bu konu, stock romu yüklemenize ve birçok işlemi yapabilmenize rehberlik edecektir.

Türkiye 6.0.1 (SM-G930F) – Nisan 2016

Önemli: Yayınlanan rom parçalı romdur. Odin programında doğru seçim yapmanız gerekmektedir. Aşağıda sol tarafta yazanlar dosya başlangıç isimleridir ve bunları ilgili seçeneklerden (sağ taraflarında yazan) seçmeniz gerekmektedir.

  • BL: BL, Bootloader
  • AP: AP, PDA
  • CP: PHONE (MODEM)
  • CSC: CSC

1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde 5.1 inç boyutunda bir ekrana sahip olan Samsung Galaxy S7, 4K çözünürlüğünde videolar kaydedebilmenizi sağlayan 12 MP kalitesinde bir arka kameraya sahip olmasının yanı sıra 5 MP kalitesinde bir ön kameraya sahip.

Donanım olarak cihaz Qualcomm MSM8996 Snapdragon 820 / Exynos 8890 Octa yonga setinin yanı sıra çift çekirdekli 2.15 GHz Kryo + çift çekirdekli 1.6 GHz Kryo / dört çekirdekli 2.3 GHz Mongoose + dört çekirdekli 1.6 GHz Cortex-A53 işlemci seçeneklerine sahip. Ayrıca cihazda grafik işleme birimi olarak Adreno 530 / Mali-T880 MP12 yer almaktadır.

Ülkemizde Exynos 8890 Octa yonga setine sahip model satılmaktadır.

Cihaz 32 GB ve 64 GB depolama alanı seçeneklerinin yanı sıra 200 GB kapasitesine kadar microSD hafıza kartı desteğine de sahip

4 GB Ram belleğine ve 4.2 sürüm Bluetooth teknolojisini kullanan cihazın 3000 mAh kapasitesinde çıkarılamayan bir pili olduğunu ayrıca belirtelim.

Ek olarak su ve toza karşı dayanıklı olan cihazda parmak izi tarayıcısı bulunuyor.

Cihazınızı Download Mode’una almak için:

  1. Cihazı kapatın.
  2. “Ses Kısma + Güç + Ev” tuşlarına aynı anda basın ve Warning (Uyarı) ekranı gelene kadar basmaya devam edin.
  3. Warning (Uyarı) ekranını geçmek için “Ses Açma” tuşuna basın. Artık Download Mode’undasınız.
  4. Yükleme işleminden vazgeçtiyseniz “Güç” tuşuna basılı tutarak Download Mode’undan çıkabilirsiniz.

Stock romu yükleyebilmek, cihazınızı sıfırlayabilmek ve custom recovery yükleyebilmek için aşağıdaki videomuz size yardımcı olacaktır.