Samsung Galaxy S7 için Xperia Z5’i Örnek Alacak!

0
547

Güney Koreli şirket Samsung’un 2016 yılının ilk aylarında gözükmesi beklenen amiral gemisi Galaxy S7 için farklı planları var.

 Son raporlara göre Samsung Galaxy S7 için Sony’nin etkileyici 25 megapiksellik kamera sensörünü kullanacak.

Daha önce Galaxy S7 özellikleriyle ilgili çeşitli dedikoduları burada sizinle paylaşmıştık. Hatta 24 megapiksel kameraya sahip olacağı bu dedikodular arasında yer almaktaydı. Kim bilir Galaxy S7 belki de 24 MP yerine 25 MP bir kamera ile gelecek. Bu arada Samsung Galaxy S7’nin diğer özellikleriyle ilgili dedikodulara ilgili konudan ulaşabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi Galaxy serisinin en son üyesi Galaxy S6’nın kamerası 16 megapiksel. Yeni cihazında iyi bir sıçrama yapmak isteyen Samsung, Sony ile işbirliğine gidecek gibi gözüküyor. Peki neden Sony? Sony uzun bir süredir diğer akıllı telefon üreticileri için kamera sensörleri üretiyor. Hatta Samsung’un 16 megapiksel kameraya sahip cihazlarının kamera sensörlerini üretiyor. Şimdi Samsung, Sony’nin IMX300 model kamera sensörünün peşinde.

Peki bir şirket niye rakibine yardım eder ki diye düşünebilirsiniz. Sony, akıllı telefon satışlarının düştüğünün farkında ve bunu dengelemesi gerekiyor. Bunu da sensörlerini rakiplerine daha doğrusu Samsung’a satarak gerçekleştirme düşüncesine sahip. Şu an Sony ve Samsung arasında görüşmeler sürdüğü belirtildi. Ancak anlaşma olur mu olmaz mı ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Samsung Galaxy S7 gerçekten de iyi bir cihaz olacak mı?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz