Samsung Galaxy S7 hafıza kartı yuvasına sahip olabilir!

1
614

Samsung Galaxy S7 hafıza kartı yuvası ile gelebilir. Neden olmasın?

Amiral gemisi Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S6 Edge Plus, Samsung Galaxy Note 5 cihazlarında ve birçok cihazında hafıza kartı desteği olmadığı için çok sayıda eleştiri alan Samsung, Galaxy S7’ye hafıza kartı desteği ekleyebilir.

galaxys5

Bildiğiniz gibi hafıza kartı desteği sunmayan Samsung’u zaman zaman biz de eleştiriyoruz. Samsung’un neden kart yuvasını 2015 yılındaki cihazlarından çıkardığı konusunda net bir bilgimiz olmasa da Samsung, kullanıcıların hafıza kartı üreticilerine para yatırmaları yerine daha fazla hafıza isteyen kullanıcıların Samsung’a para yatırmalarını istediğini düşünüyoruz. Siz 20 Lira’ya alacağınız bir hafıza kartı ile cihaz hafızasını yüksek kapasitelere artırabilirken, kart desteği sunmayan bir cihazın bir üst kapasiteli modelini almak için 200 Lira fazla ödeyebiliyorsunuz. Daha fazla parayı kim istemez, değil mi?

Kullanıcılarını pek memnun edemeyen Samsung için 2015 yılı çok da iyi geçmediğini söyleyebiliriz. Evet, şirket gayet başarılı. Hatta hedeflerine de ulaşıyor. Ancak bir tane hedefi gerçekleştirmek mi istersiniz, yoksa iki tane hedefi mi? 2015 yılını yavaş yavaş geride bırakıyoruz. 2016 ile yeni bir yıl başlayacak. Hem bizim için hem de Samsung için. 2016 yılı ile Samsung’dan çok sayıda beklentimiz var. Bu beklentiler arasında çıkarılabilir pil de yer almakta. Kart yuvasını pil bölümüne yerleştirirse pilin çıkarılabilir olması muhtemel. Tabi Samsung cephesinden kart desteği ile ilgili net bir bilgi yok. Samsung’un kart desteği sunacağı söylentisi yayılmakta. Belki de bu söylenti kullanıcılar tarafından Samsung’u etkilemek için ortaya atılmış olabilir. Peki neden? Kullanıcılar arasında böyle bir söylenti yayılırsa, kullanıcıların beklentisi artacaktır. Eğer Samsung bu beklentiyi gerçekleştirmezse kullanıcılar hayal kırıklığına uğrayabilir ve cihazı almayabilirler. Tabi ki her şey Samsung Galaxy S7 ile ortaya çıkacak.

Peki sizce yeni Samsung Galaxy S7 hafıza kartı desteğine sahip olacak mı?

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz