Samsung Galaxy S6 kullanıcıları için ipuçları

0
5337

galaxy-s6

Bir arkadaşımız Samsung Galaxy S6 için bazı ipuçları hazırlamış. Çoğunu biliyor olsanız bile gözden kaçırdıklarınız vardır elbet. 🙂 Bunların hemen hemen hepsi Galaxy S5 için de geçerli olduğunu belirtelim.

Thank you JoeFCaputo113 at xda.

1. Kamerayı açmak için ev tuşuna iki kez tıklayın.
2. Ev tuşunun kamerayı açmasını istemiyorsanız, kamera ayarlarından devre dışı bırakabilirsiniz. Bu devre dışı bırakma işlemi ev tuşunu biraz daha hızlandıracaktır.
3. Görünümü değiştirmek için temalar kullanın.
4. Bir uygulamayı silmek veya ana ekrana taşımak istiyorsanız, uygulama çekmecesinde istediğiniz bir uygulama ikonuna uzun basın.
5. Uygulama çekmecesinde “Düzenle” seçeneğine dokunarak, istediğiniz uygulamaları taşıyabilir veya beyaz yuvarlak içerisindeki kırmızı çizgiye dokunarak silebilirsiniz.
6. Güç tuşuna yaklaşık yedi saniyeden fazla bastığınızda cihazınız yeniden başlatılacaktır.
7. Özçekim (Selfie) yapmak istediğinizde görüntüyü “arka kamera selfie” moduna alın ve çekim yapmak istediğinizde parmağınızı kalp atış hızı sensörüne yerleştirin.
8. 30 MB’dan fazla bir dosya indiriyor, kablosuz ağa bağlı ve 4G çekim alanındaysanız “İndirme güçlendiricisi” özelliğini etkinleştirin. İndirme işlemini hızlandıracaktır.
9. Hiçbir bildirimi kaçırmayın: Ayarlar -> Erişilebilirlik -> Bildirim hatırlatıcısı
10. OneDrive’ın sunmuş olduğu 100 GB’ı kaçırmayın. 🙂
11. Özel mod ile fotoğraf, video, müzik ve daha birçok şeyi meraklı gözlerden saklayın.
12. Kimin, ne zaman sizi rahatsız edip etmeyeceğini “Rahatsız etme” modu ile ayarlayabilirsiniz.
13. Ayarlar -> Kilit Ekranı ve Güvenlik -> Diğer Güvenlik Ayarları -> Pencereli Sabitle ayarı ile pencereleri sabitleyerek ekran kilidini açabilirsiniz.
14. Ana ekran uygulamalarınızı 4×4, 4×5 veya 5×5 şeklinde yerleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Ekranda çimdik hareketi yapın. 🙂
15. Ayarlar -> Cihaz Hakkında bölümüne giderek Yapım Numarası’na 10 kez dokunarak Geliştirici Seçenekleri’ni etkinleştirebilirsiniz.
16. Cihazınızı biraz daha hızlandırabilmeniz mümkün. Geliştirici Seçenekleri’ne gidin ve “Pencere animasyon ayarı, Geçiş animasyonu ölçeği ve Animatör süre ölçeği” ayarlarını 0.5 olarak ayarlayın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz