Samsung, Galaxy S5 için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini dağıtmaya başladı.

Samsung söz verdiği gibi Galaxy S5 cihazına Marshmallow güncellemesini dağıtmaya başladı. Android 6.0.x Marshmallow güncellemesinin Samsung Galaxy S5 için son güncelleme olacağını belirtelim.

Peki sonraki Android güncellemeleri için ne yapacaksınız? Ya AOSP rom kullanmanız ya da yeni bir telefon almanız gerekiyor. Tabi ki güncelleme ile ilgili bir takıntınız yoksa Marshmallow deneyimini yaşamaya devam edebilirsiniz.

Android 6.0 arayüze birçok değişiklik getiriyor. Durum çubuğu ve buradaki menüler mavi yerine artık beyaz renkte. Güç menüsü yeniden tasarlandı ve bunun yanı sıra birçok uygulamanın simgesi değiştirildi. Yeni güncelleme ile performs iyileştirmelerinin yanı sıra Google Now on Tap ve Güç Tasarrufu (Doze) gibi yeni özellikler getiriyor. Bunlar haricinde yeni güncelleme Google’ın en son uygulama izinleri yöneticisi, daha iyi pil ömrü ve artırılmış performans sunuyor.

Türkiye güncellemesini beklemeden cihazlarına yüklemek isteyen arkadaşlarımızdan Galaxy S5 kullanıcıları Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini bu konudan indirip cihazlarına yükleyebilirler. Sri Lanka romunda Türkçe bulunmamaktadır. Cihazınızı rootlarsanız Language Enabler uygulaması ile Türkçe dil seçeneğini ekleyerek cihazınızı Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Stock romu cihazlarına yüklemek isteyen arkadaşlarımız Odin programını kullanabilirler.

Yeni güncellemeyi yüklediniz mi?

Facebook Yorumları

4 Yorum

BİR YORUM YAPIN