Samsung Galaxy S4 Mini cihazınızı rootlamak ister misiniz? O zaman bu konumuz size göre.

Rootun yararlarını söylemeye gerek var mı? Öğrenmek istiyorsanız sizin için böyle bir yazımız mevcut.

  • Öncelikle Odin programını bu bağlantıdan indirin.
  • Bilgisayarınıza bu bağlantıdan indirdiğiniz USB sürücüleri yükleyin.
  • Cihazınızdan “Ayarlar – Cihaz Hakkında” bölümünde yer alan Yapım Numarası’na 7 kez tıklayın ve Geliştirici Seçenekleri’ni etkinleştirin. Geliştirici Seçenekleri’nde yer alan USB Hata Ayıklama’yı işaretleyin ve cihazı kapatın.
  • Cihazınızı kapatın. Kapattıktan sonra “Güç + Ev (Home) + Ses Kısma” tuşlarına aynı anda basın. Download Mode açılacaktır. Ses açma tuşuna basarak devam edin. *Yapamadıysanız Samsung Galaxy S4 Mini Download Mode konusuna buradan ulaşabilirsiniz.
  • Odin programını çalıştırın ve cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayarınız gerekli sürücü yüklemelerini yaptıktan sonra Odin programı cihazınızı tanıyacaktır.
  • Odin programında “Auto Restart ve Reset Time” kutucukları işaretli değilse işaretleyin, “AP” kutucuğunu işaretleyin ve “AP” butonuna tıklayarak GT-I9190 modeli için bu bağlantından indirdiğiniz “.tar .md5” uzantılı root dosyasını seçin.
  • Her şey hazırsa “Start” butonuna tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin.

Galaxy-S4-Mini-Odin-RootCihazınız yeniden başladıktan sonra menüden SuperSU uygulamasını bulun ve çalıştırın. Uygulamaya ait bir güncelleme varsa güncelleyecektir.

Eğer menüde SuperSU uygulamasını göremiyorsanız bu bağlantıyı kullanarak Google Play Store’dan yükleyebilirsiniz.

Cihazınızın rootlu olduğu konusunda bir şüpheye düştüyseniz bu bağlantıdaki uygulamayı cihazınıza yükleyerek doğrulama yapabilirsiniz.

Facebook Yorumları

46 Yorum

  1. bu işlemi tamamen yaptım menüye supersu uygulaması geldi fakat tıkladığımda yüklenmiş su kodlaması yok diyor root isteyen programlarla denedim cihazınızda root yetkisi yok diyor ne yapmalıyım ? cihazım kitkat 4.4.2 ( hiç bir rom yüklemesi yapılmamıştır )

  2. Ben tüm adımları felan yaptım ama ben download moduna alırken uyarı yazısı çıkmıyor ses tuşuyla gececeğim direk giriyor tamam bu umrumda değil ama download modundayken telefonu bilgisayara bağladığımda bilgisayar algılamıyor usb hata ayıklama modu da acık ne yapmalıyım?

BİR YORUM YAPIN