Samsung Galaxy S4 Mini Recovery Nasıl Yüklenir?

27
8504

galaxy-s4-mini

Recovery Mode’da fabrika ayarlarına dönme, romu sıfırlama, güncellemeler, kerneller veya custom romlar yükleme gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu konuda ClockworkMod Recovery yükleme işlemini anlatıyoruz. TWRP Recovery yükleme işlemi de aynıdır.

Sitemizde yer alan bu konudan CWM Recovery dosyasını indirin.

  • Öncelikle Odin programını bu bağlantıdan indirin.
  • Bilgisayarınıza bu bağlantıdan indirdiğiniz USB sürücüleri yükleyin.
  • Cihazınızdan “Ayarlar – Cihaz Hakkında” bölümünde yer alan Yapım Numarası’na 7 kez tıklayın ve Geliştirici Seçenekleri’ni etkinleştirin. Geliştirici Seçenekleri’nde yer alan USB Hata Ayıklama’yı işaretleyin ve cihazı kapatın.
  • Cihazınızı kapattıktan sonra “Güç + Ev (Home) + Ses Kısma” tuşlarına aynı anda basın. Download Mode açılacaktır. Ses açma tuşuna basarak devam edin. *Yapamadıysanız Samsung Galaxy S4 Mini Download Mode konusuna buradan ulaşabilirsiniz.
  • Odin programını çalıştırın ve cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayarınız gerekli sürücü yüklemelerini yaptıktan sonra Odin programı cihazınızı tanıyacaktır.
  • Odin programında “Auto Restart” kutucuğu işaretli değilse işaretleyin, “Reset Time” kutucuğu işaretliyse işareti kaldırın, “AP” kutucuğunu işaretleyin ve “AP” butonuna tıklayarak indirdiğiniz “.tar .md5” uzantılı recovery dosyasını seçin.
  • Her şey hazırsa “Start” butonuna tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin.

Galaxy-S4-Mini-Odin-RecoverySamsung Galaxy S4 Mini cihazında Recovery Mode’a girmek sadece 3 adet tuş kombinasyonuyla yapılır.

İlk olarak cihazınızı kapatın. Kapattıktan sonra “Güç + Ev (Home) + Ses Açma” tuşlarına aynı anda basın. Recovery Mode açılacaktır. İstediğiniz işlemi yapabilirsiniz.