Samsung Galaxy S3 Mini Recovery Nasıl Yüklenir?

4
7619

galaxy-s3-mini

Recovery Mode’da fabrika ayarlarına dönme, romu sıfırlama, güncellemeler, kerneller veya custom romlar yükleme gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu konuda TWRP Recovery yükleme işlemini anlatıyoruz. CWM Recovery yükleme işlemi de aynıdır.

Sitemizde yer alan bu konudan TWRP Recovery dosyasını indirin.

 • Öncelikle Odin programını bu bağlantıdan indirin.
 • Bilgisayarınıza bu bağlantıdan indirdiğiniz USB sürücüleri yükleyin.
 • Cihazınızdan “Ayarlar – Cihaz Hakkında” bölümünde yer alan Yapım Numarası’na 7 kez tıklayın ve Geliştirici Seçenekleri’ni etkinleştirin. Geliştirici Seçenekleri’nde yer alan USB Hata Ayıklama’yı işaretleyin ve cihazı kapatın.
 • Cihazınızı kapattıktan sonra “Güç + Ev (Home) + Ses Kısma” tuşlarına aynı anda basın. Download Mode açılacaktır. Ses açma tuşuna basarak devam edin. *Yapamadıysanız Samsung Galaxy S3 Mini Download Mode konusuna buradan ulaşabilirsiniz.
 • Odin programını çalıştırın ve cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayarınız gerekli sürücü yüklemelerini yaptıktan sonra Odin programı cihazınızı tanıyacaktır.
 • Odin programında “Auto Restart ve Reset Time” kutucukları işaretli değilse işaretleyin, “AP” kutucuğunu işaretleyin ve “AP” butonuna tıklayarak indirdiğiniz “.tar″ uzantılı recovery dosyasını seçin
 • Her şey hazırsa “Start” butonuna tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin.

Galaxy-S3-Mini-Odin-Recovery

Samsung Galaxy S3 Mini cihazında Recovery Mode’a girmek sadece 3 adet tuş kombinasyonuyla yapılır.

İlk olarak cihazınızı kapatın. Kapattıktan sonra “Güç + Ev (Home) + Ses Açma” tuşlarına aynı anda basın. Recovery Mode açılacaktır. İstediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

4 YORUM

  • Merhaba,

   Cihazınızda Recovery Mode’u açıp Wipe işlemlerini uygulayın ve cihazınızı yeniden başlatın. Açılış biraz uzun sürebilir, bilginize.

   Not: Wipe işlemleri cihazınızdaki verilerinizi silecektir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz