Samsung Galaxy Note 8 GT-N5105 KitKat 4.4.4 (Telefon Görüşmeleri Açık) Nasıl Yüklenir?

77
18024

Samsung, Galaxy Note 8’in 3G sürümünün Avrupa modeli olan GT-N5100 için Android 4.4.2 KitKat’ın ardından Android 4.4.4 sürümünü de yayınlarken Türkiye’de satılan GT-N5105 modeli ise hala 4.2.2 Jelly Bean sürümünde takılı kaldı. Üstelik Türkiye’de satılan 3G modellerde telefon görüşmesi yapmak şu anda mümkün değil. Tekno Bölge ekibi olarak bu soruna bir çözüm getirmek için kolları sıvadık.

Note 8 mi kullanıyorsunuz?

Cihazınıza özgü bir çok içeriğe, ROM, root ve recovery konularına, haberlere ulaşabileceğiniz Note 8 özel sayfamız açıldı.

Note 8 Özel Sayfası

Normal şartlar altında aynı model numarasına sahip olan Samsung ürünlerinde başka ülkelere ait stok ROM’ları indirip kolaylıkla kurarak henüz ülkemiz için stok ROM yayınlanmamış olsa da son Android sürümünü kullanabiliyorduk. Ancak bazı cihazlar ki buna Galaxy Note 8 Tablet’in 3G sürümü de dahil, ülkemizde satılan modeli için farklı bir model numarası kullanılıyor, bu yüzden yurt dışı yazılımların yüklenmesinde problem olabiliyor.

Donanımsal olarak bakıldığında Avrupa sürümü olan N5100 ile Türkiye sürümü olan N5105 aynı. Ancak Türkiye’de muhtemelen daha ucuza satılabilmesi için telefon görüşmesi yapma özelliği kapatılmış. Buna rağmen 3G Internet ve SMS özellikleri kullanılabiliyor.

Samsung’un farklı modellerde piyasaya ürün sürmesini anlayışla karşılayabiliriz belki ama yazılım güncellemeleri konusunda bu sürümlere ortak önem göstermesini beklerdik. Öyle ki 4.4.2 sürümü Avrupa ve Asya’daki bir çok Note 8 sürümü için aylardır sunuluyorken Türkiye modeline herhangi bir KitKat güncellemesi gelmedi.

Bu yazımızda Polonya için yayınlanmış olan N5100 Kitkat 4.4.4 Android sürümünü Türkiye’den satın alınan Galaxy Note 8 cihazınıza nasıl yükleyeceğinizi anlatacağız.

Gerekenler:

 • Samsung Galaxy Note 8.0 Türkiye 3G sürümü (GT-N5105)
 • Windows 7 veya üstü yüklü bilgisayar ve USB kablosu
 • Cihazın tüm verilerinin yedeklenmesi

Haydi başlayalım:

Lütfen tüm uyarıları ve adımları dikkatle okuyarak uygulayınız.

YASAL UYARI

Cihazınıza yapacağınız yazılımsal modifikasyonlar (ROM, Recovery kurulumu, root yetkisi sağlanması ve benzeri) garantinizin geçersiz kalmasına sebep olabilir. Yükleme işlemi sırasında cihazınızdaki veriler (rehber, mesajlar, resim, müzik, video, uygulamalar vs) kaybolacaktır. Bu yüzden tüm verilerinizi yedekleyiniz. Daha önce kullanılabilir olan bazı özellikler ve uygulamalar bu işlemler sonrasında kullanılamaz duruma gelebileceği gibi yeni özellikler gelebilir ve kullanıcı arayüzü dahil olmak üzere cihazın işleyişinde değişiklikler olabilir. Buradaki işlemlerin uygulanması sonucu cihazınıza, size ve çevrenizdekilere gelebilecek fiziksel, yazılımsal, maddi ve manevi hasarlarla ilgili tüm sorumluluk size aittir. İşlemlere başlamadan önce cihazınızı tamamen şarj ediniz. Data SIM kartlarıyla telefon görüşmesi yapılamamaktadır. Cihazı telefon görüşmelerine açmak ve cihazla görüşme yapmakla ilgili tüm sorumluluk size ait olacaktır.

 

Gerekli yazılımlar:

 • Odin 3.09 İndir
 • Samsung USB Drivers İndir
 • Galaxy Note 8 KitKat 4.4.4 N5105 Paketi İndir
  • Yukarıdaki paket orijinal Samsung N5100XXDNL5 sürümünün N5105 üzerine yüklenebilecek sistem bölümlerinin paketlenmiş halini (yazılım üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.),
  • TWRP 2.8.5.0 recovery dosyasını (rgib’in xda’daki bu mesajından alınmıştır.)
  • Uyumlu Boeffla kernel boot imajını (Boeffla kernel resmi sitesinden alınmıştır.)
  • Custom kernellerin çalışması için gerekli Mali sürücü paketini (civato isimli geliştiricinin bu gönderisinden alınmıştır) içermektedir.
 • SuperSU Paketi (İsteğe bağlı, root yapmak için) İndir

Geriye dönmek için orijinal Türkiye N5105 yazılımını buradan indirebilirsiniz.

Cihaz Hakkında Genel Bilgiler

 

Tuşlar

Yazıda karışıklık olmaması adına cihazdaki tuşları numaralandırdık:

n5105-tuslar

 

N5105 Recovery Modu’na Geçme:

Cihazı kapatın, USB veya şarj kablosunu çıkartın. Cihaz açılıp Samsung Galaxy Note 8.0 yazısı çıkana kadar  1-Güç tuşu, 2-Ses Açma Tuşu ve 4- Ana Ekran Tuşu’na basılı tutun, yazı çıktıktan 1 saniye sonra tuşlardan parmağınızı çekin, recovery modu açılacaktır.

N5105 Download Modu’na Geçme:

Cihazı kapatın, USB veya şarj kablosunu çıkartın. Cihaz açılıp Samsung Galaxy Note 8.0 yazısı çıkana kadar  1-Güç tuşu, 3-Ses Kısma Tuşu ve 4- Ana Ekran Tuşu’na basılı tutun. Aşağıdaki Warning!! başlıklı ekran geldiğinde 2-Ses Açma tuşuna basın. Ekranda Downloading… yazısı çıkacaktır. (Bazı durumlarda Warning!! ekranı çıkmadan da direkt Downloading… yazısı çıkabilir, bu sorun değil.) USB ile tabletinizi bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

download_modedownlad-mode2

 

Haydi Başlayalım

Öncelikle yasal uyarıyı okuduğunuzdan ve tüm verilerinizi bilgisayarınıza yedeklediğinizden emin olun, cihazınızda ne varsa silinecek.

KitKat N5105 paketini WinRAR yazılımıyla bir klasöre çıkarın.

n5105-2015-03-11 21_14_18-

Samsung USB Drivers yazılımını bilgisayarınıza kurun, bu sayede cihazınız Download ve Recovery modlarında da bilgisayarınız tarafından tanınabilir olacak. (USB Drivers paketi Kies 3 içerisinde bulunmakta, bu yüzden Kies ile yüklenmiş olabilir ancak bilgisayarınızdaki sürümü buradakinden eski olabilir. Kies’in Kitkat üstü ve altı cihazlar için iki farklı sürümü olduğunu hatırlatırız.)

Cihazı bilgisayarınıza bağlayın ve 3 ve 4 numaralı dosyaları (ve indirdiyseniz supersu zip dosyasını) varsa hafıza kartınıza bir klasöre (biz ROM isimli bir klasör açarak içerisine kopyaladık) kopyalayın. NOT: Dosyaları zip arşivinden çıkarmadan zip şeklinde kopyalamalısınız. Hafıza kartınız yoksa ilerleyen aşamalarda bilgisayarınıza cihazı bağladığınızda cihaz hafızasına atabilirsiniz ancak bir sorun oluşmaması açısından hafıza kartı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerekli dosyaları kopyaladıktan sonra cihazınızı kapatıp yukarıda anlattığımız şekilde cihazı Download Modu’na alın, USB ile bilgisayarınıza bağlayın ve Odin programını açın.

AP butonuna basarak 1-n5105-kitkat-444-XXDNL5.tar dosyasını seçin ve Start butonuna basın.

Odin3 v3.09-2015-03-11 21_59_02-

 

Cihazın ekranında veya Odin programı üzerinde yükleme durumunu takip edebilirsiniz. İşlem bitene kadar cihazınızın bağlantısını kesmeyin ve programı veya bilgisayarınızı kapatmayın. İşlem tamamlandığında cihazınız yeniden başlayacak.

Bu işlem sonucunda cihazınıza Samsung’un orijinal recovery’si ve sistem imajları yüklenmiş olacaktır.

Cihaz yeniden başladığında ekranda Android simgesi ile bir yükleme çubuğu görebilirsiniz, o işlem tamamladıktan sonra cihaz ekranda Samsung logosu ve normal açılış animasyonuyla açılmaya çalışacaktır, açılmasını beklemeden cihazı güç tuşuna uzun basarak kapatıp yukarıda anlatıldığı şekilde recovery moduna geçin.

Bu aşamada cihazı sıfırlayacağız çünkü eski kullandığınız Android sürümünden kalacak kalıntılar cihazın açılmamasına ya da performanslı çalışmayarak hatalar oluşturmasına sebep olabilir.

Recovey modunda ses açma ve ses kısma tuşlarıyla aşağı-yukarı ilerleyebilir ve güç tuşuyla seçim yapabilirsiniz.

wipe data/factory reset‘i ve ardından Yes — selete all user data‘yı seçin.

Bir süre bekledikten sonra reboot system now‘u seçerek cihazı yeniden başlatın.

Ne yazık ki işlem burada bitmiyor, çünkü Samsung n5105 için KitKat bootloader güncellemesini yapmadığı için kablosuz ağlara bağlanamıyoruz. Endişelenmeyin bunun da bir çözümü var.

Cihaz açıldıktan sonra eğer önceki adımda belirttiğimiz şekilde 3 ve 4 numaralı zip dosyalarını (ve indirdiyseniz SuperSU’nun zip dosyasını) hafıza kartınıza atmadıysanız ya da hafıza kartınız yoksa bu aşamada tabletinizi bilgisayarınıza bağlayıp dosyaları atabilirsiniz.  Bu aşamada cihazı, Google ve Samsung hesabınızı kurmayın. Cihaz açıldıktan ve atmadıysanız dosyaları attıktan sonra cihazı kapatarak yukarıda anlatılan tuş kombinasyonları ile yine download moduna geçin. USB kablosunu takın ve Odin’i yeniden açarak bu sefer AP butonuna tıklayarak 2-boot-recovery.tar dosyasını seçin ve ardından Start’a basın.

Bu işlem sonucunda TWRP custom recovery yüklenmiş ve cihazınıza Boeffla Kernel kurulmuş olacaktır.

Ancak bu işlemden sonra Samsung son kernel kaynak kodunu yayınlamadığından dolayı cihazdan görüntü alamayacaksınız. Endişelenmeyin bunun da bir çözümü var 🙂

Şimdi USB kablosunu çıkardıktan sonra cihazı güç tuşuna uzun basarak kapatıp  yine recovery moduna girin. Bu sefer karşınıza TWRP gelecek.

TWRP altında Install butonuna bastığınızda cihaz hafızasını göreceksiniz. Eğer attığınız 3 ve 4 numaralı zip dosyaları cihaz hafızasındaysa onların bulunduğu klasörü sol taraftan seçin ve sağ tarafta dosya isimlerini görün. Eğer hafıza kartındaysa resimde işaretlediğimiz yere dokunarak Micro SDCard ((kartın boyutu)MB) seçeneğini seçerek hafıza kartınızı seçin ve aynı şekilde zip dosyalarının bulunduğu klasörü sol taraftan seçin.

n5105-install twrp-sdcard

Sağ taraftan öncelikle 3-mali-driver-kitkat-fix.zip dosyasını seçin Swipe to confirm flash yazan yerde oku sağa kaydırarak işlemi onaylayın. İşlem bitince sağ üstteki geri tuşuna dokunun ve 4-n5105-modem-L5.zip dosyasını da aynı şekilde yükleyin. Bu aşamdan sonra SuperSU zip dosyasını seçerek de root işlemini tamamlayabilirsiniz.

Zip dosyasını seçiyoruz.
Zip dosyasını seçiyoruz.
TWRP butonları
TWRP butonları, diğer zipleri yüklemek için geri dönün ve tüm zipleri yükledikten sonra ana ekrana giderek Wipe bölümüne gelin.

Yükleme işlemi bittikten sonra sağ üstten ana ekran tuşuna basarak bu sefer Wipe seçeneğini seçiyoruz.

twrp-wipe

Swipe to factory reset okunu sağa çekerek cihazı fabrika ayarlarına döndürüyoruz.  Hafıza kartınızı çıkararak .android_secure ve Android isimli klasörleri silerek hafıza kartınızdaki uygulama kalıntılarından da kurtulabilirsiniz.

Tüm bu işlemler bittikten sonra yine sağ üstten ana menüye dönerek Reboot’u ve System’i seçerek cihazı yeniden başlatın. (SuperSU’yu yüklemediyseniz yüklemek isteyip istemediğinizi sorar, Do Not Install’ı seçebilirsiniz.)

Şimdi tabletiniz açılacaktır. İlk ekrandaki açılır menüden Türkçe’yi seçerek cihazınızın kurulumunu tamamlayınız.

Tebrikler, cihazınız Android KitKat 4.4.4 yüklü bir şekilde kullanıma hazırdır.

Ekran Görüntüleri


 

note8-kk note8-kk2 note8-kk3 note8-kk4 note8-kk5


NOTLAR:

 • Cihazınız bundan sonra GT-N5100 olarak gözükecektir ancak istediğiniz zaman Türkiye ROM’unu Odin’den kurarak (Bunun için indirip zipten çıkararak Download moduna geçip tar.md5 isimli dosyayı AP butonuyla seçip kurabilir ve ardından orjinal recovery üzerinde yukarda anlattığımız methodla wipe yapabilirsiniz.) geri dönebilirsiniz.
 • Cihazın GT-N5100 olarak gözükmesi, bundan sonra GT-N5100 güncellemelerini yükleyebileceğiniz anlamına gelmemektedir. Bu yüzden cihaz içerisindeki güncelleme fonksiyonuyla güncelleme yapmayın ve cihaza zorla n5100 yazılımları yüklemeye çalışmayın.

77 YORUM

 1. Merhabalar; Çok faydalı bir yazı olmuş; detaylı bir şekilde anlatmışsınız, teşekkürler. Bendeki cihaza daha önce başka bir forumdaki yazıdan istifade ederek telefon görüşmesi açık 4.2.2 ROM’unu (EMk-03_N5100) kurdum; onu kullanıyorum. O ROM için recovery uygulaması olarak CWM 6.03.2 yüklemiştim. Şimdi sizin paylaştığınız ROM’u kurmak için illa TWRP yüklemem mi gerek, CWM ile kurabilir miyim? Kuramazsam CWM’yi nasıl kaldırabilirim. CWM varken üzerine TWRP kurulur mu, kurarsam ne olur? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba,

   Yorumunuz için teşekkürler. Custom rom yüklerken istediğiniz custom recovery kullanabilirsiniz. Önerilen dışında custom recovery kullandığınızda çok “nadiren” hata verebiliyor. Bu hata ile karşılaşabileceğiniz veya önerileni kullanmak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. 🙂

   CWM varken üzerine TWRP veya Philz Touch yükleyebilirsiniz, hiç sorun değil. Kolay gelsin.

 2. Hocam çok güzel oldu teşekkür ederim. Yalnız telefonla görüşürken kulağımızı dayadığımız zaman ses gelmiyor ama hoparlörü açınca ses geliyor. Acaba yazılımsal bir sorun mu var yoksa tablette mi sorun var anlamadım. Bir bilginiz var mı?

  • Merhaba,

   İşlemleri doğru yaptıysanız her şeyin düzgün bir şekilde çalışması gerekiyor. Yazılımla ilgili değil de tablette sorun olabilir. Bana göre çok önemli bir sorun değil. Telefon özelliği olan tabletler için bluetooth kulaklıklar öneriliyor, hatta ben de öneriyorum. 🙂

 3. Merhaba gerçekten çok güzel olmuş anlatım bende burdan yararlanarak cihazın telefon özelliğini açtım herşey sıkıntısız çalışıyor yanlız batarya çok çabuk bitiyor 1 gün bile dayanmıyor acaba rom danmı kaynaklanıyor ..? teşekkürler

 4. Anlatım için çok teşekkürler ancak bazı noktalarda takılıyorum. İyice anlamadan yapmamak için iyice okuyorum anlattıklarınızı. TWRP 2.8.0.5 için link 2.8.0.6 ya yönlendiriyor. https://dl.twrp.me/n5100/
  tar uzantılı ve img uzantılı iki dosya var. Bir diğer konu da uyumlu Boeffla kernel boot imaj dosyası için verdiğiniz linktede 3 ayrı dosya var tar.md5, zip.checksum ve recovery .zip ıuzantılı.
  http://boeffla.df-kunde.de/zanezam/n5100/boeffla-kernel/Series%202.x%20(KK%204.4.2)/
  Bende ki cihaz N5105 modeli ve bu linklerden hepsini mi uyumlu olanı mı ve uyumlu olan ise hangisi yardımcı olabilir misiniz?

  • Merhaba,

   Galaxy Note 8 KitKat 4.4.4 N5105 Paketi içerisinde ihtiyacınız olacak bütün dosyalar mevcut. Ayrıca TWRP veya kernel dosyasını indirmenize gerek yoktur. Biz bu yazıyı hazırladığımızda TWRP 2.8.5.0 sürümü mevcuttu. Şimdi 2.8.6.0 sürümü mevcut. Daha önce de dediğim gibi sizin ayrıca indirmenize gerek yok. Paket içerisinde her şey var. 🙂

   • Cevapladığınız için teşekkürler, umarım sorunsuz şekilde kurabilirim. Birde yükleyip sorun yaşamayan arkadaşlar da yorum yazarsa biraz daha cesaretlendirir bizleri. Genelde sorun yaşayan arkadaşlar yazınca insan tırsmıyor değil ancak anlatım ve yardımlarınız için tekrar Teşekkürler Elinize sağlık.

    • Ben teşekkür ederim. Konuyu paylaşan arkadaşım, kendisine ait Galaxy Note 8 cihazında denemiş ve hiçbir sorunla karşılaşmamıştır.

     Sorun yaşamayanlar pek yazmıyor açıkçası. :))

 5. Merhaba kurulumu root dahil aynen yaptım. 1 haftadır iş yerinde hem telefon hem notebook olarak kullanıyorum. Öncelikle şunu söylemeliyim 4.4.4 bundan önce kullandığm 4. 2.2’den çok daha üstün ve kullanımı keyifli bir hale gelmiş,
  Bu 1 hafta içinde karşılaştığım 2 büyük sorunum var;
  1- Tel. görüşmelerinde Plantronics M 55 kulaklık kullanıyorum. Görüşme yaptığım kişiler ortam sesinden ve çevre gürültülerden beni duyamadıklarından çok şikayet ettiler. Aynı kulaklığı 1 yıldır HTC telefon ve Samsung s2’de kullandım hiç böyle bir şikayet almamıştım. Bu konuya bir çözüm bulamazsam geriye dönmem gerekecek.

  2. S Note programını çok kullanıyorum. önceki not defterimi kopyalamıştım, Burdan yazmaya devam ettim. Yazarken kalem ile elyazısı modunu kullanıyorum. Klavye uzun süre açık kalınca yazı yazmıyor kilitleniyor. Tuşlu klavyeye geçersem yazmaya devam edebiliyorum.

  Destek olabilirseniz çok sevinirim

  Tan.

 6. Merhabalar…
  Önerdiğiniz yöntemleri tamamlamış bulunuyorum. Tablet açıldı. Telefon simgesi ve uygulaması var. Ancak arama yapmıyor ve arama gelmiyor. Bunun dışında şebeke üzerinden internete giriyor ve mesaj gönderip alıyor. Sorun ne olabilir acaba? İlginize teşekkürler

 7. Çok güzel, açıklayıcı anlatmışsınız, emeğinize sağlık. Dediklerinizi aynen uyguladım, kurulum sorunsuz tamamlandı. yeni yüklediğim için herhangi bir sorun var mı, şarjı etkiler mi, bilmiyorum. Eğer bir sorunla karşılaşırsam size danışırım.
  Her şey için çok teşekkürler

 8. Merhaba, bir Samsung Gear S hediye geldi. Telefonum Samsung olmadığı için zaten onunla eşleştiremiyorum. Tabletim Samsung N5105. Onunla eşleştiririm diye düşünmüştüm ama ona da Gear Manager yüklenmiyor. Tabletime Kitkat 4.4.4’ü yüklersem, Gear Manager’ı yükleyip, tabletimle Gear S’i eşleştirebilir miyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 9. merhabalar; yukarıdakilerin hepsini yükledim sorunsuz çalıştı teşekkürler ama bir sorun var benim ençok kullandığım özellik bu pakette çalışmadı ir driveri eksik tamamlanırsa çok makbule geçecek işim gereği kumanda olarak kullanmak zorundayım.

    • Merhaba,
     Öncelikle vakit ayırdığınız ve hızlıca cevabınız için çok teşekkür ederim.
     Sizce çözülme ihtimali var mıdır ? Beklemeye değer mi ?
     Ben hala 4.1.2 kulllanıyorum, özellikle HDMI çıkışı sağlayan Dock maalesef 4.2.1 ile sadece sarj cihazı olarak kullanılabiliniyor 🙂 O nedenle 4.2.1’den 4.1.2’ye dönüş yapmak durumunda kalmıştım.
     Kendime bir akıllı bileklik alma niyetindeyim ancak çoğu akıllı bileklik 4.3 ve üstü istiyor. O nedenle tekrar Android arayışına girdim ve sizin çok güzel çalışmanızla karşılaştım.
     Tam yüklemeye geçecekken Ömer Bey’in altını çizdiği sorun ile karşılaştım. Ben de açıkcası IR üzerinden uzaktan kumanda özelliğini – hatta Sony Smartwatch 2 ile saatim üzerinden kumanda işlerini Tasker uyg. aracılığı ile yapıyorum- kullanıyorum.
     Cevap ve yorumunuz için şimdiden teşekkürler.
     Saygılarımla…

     • Büyük bir sorun değil açıkçası. Beklemeye değecektir. 🙂 Daha önceden sorunu belirtmiştik. Önceki konuşmamızda herhangi bir değişiklik yapmadığını ve çalışması gerektiğini belirtmişti. Tabi test etme fırsatının olmadığını da belirtmişti. Aradan geçen süre zarfında biz de geliştirici de unuttuk sanırım. 🙂 Sorun üzerine birkaç saat önce bir kez daha iletişime geçtik. Stock 4.4.4 için IR remote sürücülerini unutmuş olabileceğini ve kontrol edeceğini belirtti.

   • Merhaba,

    Tekrar dahil olduğum için affedin.

    İlk defa adım adım bu kurulumu gerçekleştirecekler için; Boeffla Kernel’i hangi adımda yüklemeliyiz ?

    Anladığım kadarıyla bu güncelleme IR sürücülerini içeriyor ? Doğru mudur ?

    Cevaplarınız için teşekkürler.

   • malesef boeffla’da yayınlanan kernel daha beter etti sistemi 4.4.4. paketinin içerisindeki kerneli yükleyerek kurtarabildim cihazı. bu infrared sorununu çözebilecek arkadaşa gerçekten çok duacı olacağım. 🙂

     • malesef SElinux modülünüde devre dışı bıraktım ama yine olmadı. muhtemelen firmware hazırlanırken 5100 ile 5105 arasına farklı bir modül yerleştirdiler oyüzden çalıştıramıyoruz tıpkı LTE modülünde olduğu gibi

 10. Merhaba,
  Konu ile ilgili bir gelişme var mıdır acaba ? IR sürücüleri ile ilgili ROM’daki sıkıntı acaba giderilmiş midir ?

  Bilgi verdiğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

 11. Dun söylenenleri aynen uyguladım ve herşey çok güzel çalışıyor tabletim telefon özelliğini kazandı kullandıkça izlenimlerimi paylaşacağım. Emeği geçenlere teşekkür ederim

   • selam dün ben anlatıldığı sekilde herşeyi yaptım.cihaz çalışıyor telefon menüsü falan hepsi geldi tek sorun sim kartı görmüyor wifi blue toth herşey normal çalışıyor sadece mobil ağ yok sim kartı takıyorum çıkarıyorum hiç tepki vermiyor yeni sim okuyucuda aldım arızalanmıştır diye ama nafile sim kart görünmüyor yardım edermisiniz

    • Bende de ayni sorun var, bir cozum bulabildiniz mi?
     Sim kart yok uyarisi var (resimlerdeki gibi) ve telefon fonksiyonu mevcut gorunmesine ragmen sim kart hatasi yuzunden calismiyor. 2 ayri kart denedim nafile.

 12. Harika ve özenli bir çalışma olmuş. Buradaki anlatımları dikkatlice yaptım ve sonuç aldığımda teşekkür etmeden kullanmak uygun gelmedi. Bilgilerinizi paylaştığınız için Çok Teşekkür Ederim. Ellerinize sağlık…

 13. Yaşadığım sorun sizin paylaşımınız ilşe ilgili değil ancak en iyi cevap alabileceğimi düşündüğüm yer olarak burasını gördüm. Note 8 kitkat olarak kullanıyorum. Yaşadığım sorun cihazın ekranın titreyip titreyip kapanması bazen kapanmaması bazen işletim sistemi açılırken dahi ekranın titreyerek kapanması. Sadece ekran kartından olduğunu düşünmüyorum çünkü ne zaman ekran gidecek olsa şebeke simnyalini gösteren seviye göstergesi yok şeklinde çıkıyor. Bunu gördüğümde o anda bağlantı ayarlarına bakabildiğimde seçebileceğim şebeke seçeneklerinin olmadığını bir süre sonra geldiğini ve titremeninde gittiğini gözlemledim. Sizce yapabilecek birşeyler var mı servise vermem gerekiyorsa ki hala garantisi var Tr Rom atttığımda sayacı eski halinde getirmemin yolu var mı çünkü donanımsal bir arıza görünüyor. Servis ne der bilmiyorum tabi. Fikrinizi alabirsem sevinirim gerçekten. Teşekkürler.

 14. Hocam şu TWRP kernel nasıl kaldırılır. Bununla iligli de bişey yazaydınız? ODİN görmüyor cihazı, nasıl olacak anlamadım? YARDIM.

 15. ÜRÜNÜ ALMADAN ÖNCE ARAŞTIRDIM VE TELEFON OLARAK KULLANILABİLDİGİNİ DUYUNCA TEREDDÜT ETMEDEN ALDIM
  FAKAT ÜRÜN GELDİGİNDE BU ÖZELLİGİNİN TÜRKİYE İÇİN KAPALI OLDUGUNU ÖGRENDİGİMDE HAYALKIRIKLIGINA UGRADIM VE BU SORUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİM DİYE TEKRAR ARAŞTIRMAYA BAŞLADIM HİÇ UGRAŞMADAN SİTENİZİ BİR SEFERDE BULDUM VE TALİMATLARI AYNEN YAPMAYA KARAR VERDİM İLKDEFA BÖYLE BİR İŞLEM YAPTIM VE BİRAZCIK UGRAŞARAK OLUMLU SONUÇ ALMAYI BAŞARDIM BU SEBEBTEN DOLAYI EMEGİ GECEN TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLEREK BU YORUMU YAZMAYA KARAR VERDİM
  HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM

 16. Yıllar olmuş ama benim geçenlerde bu özelliğe ihtiyacım oldu ve sizin yöntemlerinizle TWRP’ye kadar geldim ancak sd kartı görmedi kaldım, TWRP’nin en son versiyonunu da yükledim sapasağlam kartı görmüyor 0 mb olarak gösteriyor. Başka root recovery kullanıp çözmeyi deneyeceğim ancak TWRP neden böyle bir sorun çıkarttı ve çözümü nedir biliyor musunuz? net üzerinde birçok çözüm yapılmış ama ben de işe yaramadı, mesela recovery içinde format denedim olmadı, versiyon yükledim olmadı.

 17. ben tablete telefon özelliği kazandırdım yaklaşık 1.5 yıl oldu. bu süre içinde hiç ir ile işim olmamıştı. Artık ir özelliği bana çok gerekli ama bir türlü çalıştıramıyorum .yardımcı olur musunuz?

 18. Merhaba bende dediklerinizi yaparak kitkat yükledim. Son olarak factory reset yapmayı atlamışım. Çihaz 2 gün kullandıktan sonra çöktü şimdi odinle ne yüklemeye kalksam fail veriyor. Çihaz samsung yazısında kalıyor .Cwm menüsü nde twrp yazısı geliyor kayboluyor download moduna giriyor bu konuda yardımınız olursa sevinirim.

 19. Uyumlu Boeffla kernel boot imajını verdiğiniz linkte bir sıkıntı var. tam adını ya da linkini verebilir misiniz?
  Ömer Kaya isimli arkadaş ta “malesef boeffla’da yayınlanan kernel daha beter etti sistemi 4.4.4. paketinin içerisindeki kerneli yükleyerek kurtarabildim cihazı. ” demiş ama bunu nereden bulabiliriz? teşekkürler.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz