Samsung Galaxy Note 6 Söylentileri

0
322

Yeni çıkacak Samsung Galaxy Note 6 amiral gemisi ile ilgili söylentiler internette dolaşıyor. İsterseniz gelin biz de bu söylentilere yakından bir göz atalım.

note-6

Bazı söylentilere göre Samsung sonunda USB-C bağlanabilirlik standartını gelecek Galaxy Note 6 cihazı için  kullanacak, Bu hareket aynı zamanda Güney Koreli şirketin USB-C konnektörü kullanan bir Gear VR da çıkartabileceği anlamına geliyor.

Çoğu kişi LG, HTC, OnePlus ve çoğu firma gibi Samsung’un da USB-C teknolojisini Galaxy S7 ve S7 Edge üzerinde kullanmasını bekliyordu. Ama Samsung micro-USB’de kalmayı seçti.

Ama bunların güzel bir nedeni var tabi ki, Samsung en son çıkan cihazlarının da piyasada bulunan Gear VR Sanal Gözlüğü ile çalışmasını istiyordu ki bu sanal gözlük micro-USB kullanmakta. Yani bununla birlikte Samsung eski kullanıcılarının yeni cihazlarında yeni bir sanal gerçeklik gözlüğüne para vermeyip eskilerini kullanmalarına olanak sağlamış bulundu.

Şimdi SamMobile Samsung’un Note 6’ya aynı etkileşimde bulunmayacağını rapor ediyor. Yani Galaxy Note 6’nın USB-C portunu ve konnektörlerini kullanacağını söyleyebiliriz.

Bu Samsunga yeni amiral phableti ile birlikte yeni bir Gear VR çıkartmasını da öneriyor. Şu anki Gear VR’da, Galaxy Note 6 ve bir adaptör için yeterli alan bulunmuyor, yani bu da gösteriyorki Galaxy Note 6 USB-C ile gelecekse yenilenmiş bir Gear VR’ı da yanında getirecektir.

Note 6

Note 6’nın USB 3.1 standartını kullanıp kullanmayacağı tam olarak net değil. Biliyorsunuz ki USB 3.1; daha hızlı bir veri bağlantısı, hızlı şarj, HDMI ve DisplayPort video sinyallerini taşıyabiliyor. Bu daha mantıklı bir seçim olabilir zira diğer firmalar USB-c konnektörleri ile eski USB standartlarını kullanmış bulunmaktalar.

Bu amiral gemisi phablet yeni bir Qualcomm Snapdragon 823 işlemci, 6GB’a kadar RAM, 5.8 inç Quad HD ekran, göz bebeği tarayıcısı ve toz-su korumalı bir tasarım ile gelmesi bekleniyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz