Samsung, Galaxy Note 4’ün 10 gizli özelliğini açıkladı!

2
3847

note4

Samsung, Galaxy Note 4’ün gizli özelliklerini ne zaman açıklayacak diye kendi aramızda konuşuyorduk. Daha önceden Galaxy S5 için gizli özellikleri açıklamıştı. Galaxy S5 için geçtiğimiz aylarda hazırladığımız yazıya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Neyse biz konumuza dönelim. İşte gizli özellikler:

1- Sohbet uygulamalarında link önizleme: İnternet bağlantılarını önizleyerek zamandan kazanabilirsiniz. Linkin üzerine geldiğinizde küçük bir pencere açılır. Bunun için S Pen’i yani kalemi linkin üzerinde tutmanız yeterli.

Samsung-Galaxy-Note-4-Gizli-Ozellik-1

2- S Planner uygulamasında direkt kalem girişi: S Planner uygulamasında bir tarihe uzun bastığınızda, küçük bir pencere açılır. Açılan pencereye saati yazmanız yeterli, uygulama otomatik olarak algılayacaktır.

Samsung-Galaxy-Note-4-Gizli-Ozellik-2

3- Konferans moduna sahip Ses Kaydedici: Note 4’ün konferans moduna sahip Ses Kaydedici uygulaması sayesinde sekiz farklı yönden gelen sesler ayrı ayrı tespit edilebilir. Ayrıca sesle çalarken, seçilen sesler aktifleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

Samsung-Galaxy-Note-4-Gizli-Ozellik-3

4- Aramalar sırasında arayan kişi hakkında bilgiler görüntülenir: Birinden bir çağrı aldığınızda, Galaxy Note 4 doğum günü, önceki toplantılar, önceki mesajlar ve konuşmalar gibi arayan kişiyle ilgili bilgileri görüntüler. Böylece o kişiyle ilgili her şeyi kolaylıkla hatırlayabilirsiniz.

Samsung-Galaxy-Note-4-Gizli-Ozellik-4

5- Kamerada otomatik pozlama ve odak ayarı: iPhone gibi Galaxy Note 4 de belli bir noktada pozlamayı ve odaklamayı otomatik olarak gerçekleştirebilir.

Samsung-Galaxy-Note-4-Gizli-Ozellik-5

6- HRM (Kalp Atış Hızı) sensörüyle Özçekim (Selfie) yapın: Büyük ekranlarda görüntü çekerken deklanşör düğmesine tıklamak sıkıcı bir hâl alabilir. Galaxy Note 4’te kalp atış sensörüne parmağınızla dokunarak kolaylıkla özçekim yapabilirsiniz.

Samsung-Galaxy-Note-4-Gizli-Ozellik-6

 7- Ses Algılayıcı: Note 4 ile kulaklığınızı kullanırken cihaz dışardaki sesleri algılar ve sizi uyarabilir. Kapı zili çalması veya bebek ağlaması gibi şeyleri bir daha kaçırmayacaksınız.

Samsung-Galaxy-Note-4-Gizli-Ozellik-7

8- Ayarlar’daki “Hızlı Ayarlar” bölümüne sık kullanılanları ekleyin: Ayarlar menüsünde, “+” işaretine dokunarak sık kullanılan bölümleri ekleyebilirsiniz.

Samsung-Galaxy-Note-4-Gizli-Ozellik-8

9- Hızlı Bağlan ile hızlı bir şekilde Wi-Fi (kablosuz ağ) paylaştırma: Bildirim çubuğundaki Hızlı Bağlan menüsü ile yakındaki cihazlarla hücresel veriyi kolay bir şekilde paylaşın.

Samsung-Galaxy-Note-4-Gizli-Ozellik-9

10- Tek Elle Kullanım Modu: Bu mod basit bir parmak hareketiyle kolaylıkla etkinleştirilebilir. Ekranın ortasına doğru parmağınızı kaydırdıktan sonra bir de geri hareketi yapın. Aşağıdaki görüntüyle daha iyi anlayacaksınız. Büyük bir ekranda cihazı kolaylıkla kullanmanıza yardımcı olur.

Samsung-Galaxy-Note-4-Gizli-Ozellik-10

10 gizli özelliği size açıkladık. Gerçekten de gizli özellikler mi bunlar? Siz ne düşünüyorsunuz?

 

2 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz