Samsung Galaxy Note 4 Root Nasıl Yapılır?

4476

Samsung-Galaxy-Note-4-İnceleme

Rootun yararlarını söylemeye gerek var mı? Öğrenmek istiyorsanız sizin için böyle bir yazımız mevcut.

 • Öncelikle Odin programını bu bağlantıdan indirin.
 • Bilgisayarınıza bu bağlantıdan indirdiğiniz USB sürücüleri yükleyin.
 • Cihazınızdan “Ayarlar – Cihaz Hakkında” bölümünde yer alan Yapım Numarası’na 7 kez tıklayın ve Geliştirici Seçenekleri’ni etkinleştirin. Geliştirici Seçenekleri’nde yer alan USB Hata Ayıklama’yı işaretleyin ve cihazı kapatın.
 • Cihazınızı kapatın. Kapattıktan sonra “Güç + Ev (Home) + Ses Kısma” tuşlarına aynı anda basın. Download Mode açılacaktır. Ses açma tuşuna basarak devam edin. *Yapamadıysanız Samsung Galaxy Note 4 Download Mode konusuna buradan ulaşabilirsiniz.
 • Odin programını çalıştırın ve cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayarınız gerekli sürücü yüklemelerini yaptıktan sonra Odin programı cihazınızı tanıyacaktır.
 • Odin programında “Auto Restart ve Reset Time” kutucukları işaretli değilse işaretleyin, “AP” kutucuğunu işaretleyin ve “AP” butonuna tıklayarak SM-N910C modeli için bu bağlantından indirdiğiniz “.tar .md5″ uzantılı root dosyasını seçin.
 • Her şey hazırsa “Start” butonuna tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin.

Galaxy-Note-4-Odin-Root

Cihazınız yeniden başladıktan sonra menüden SuperSU uygulamasını bulun ve çalıştırın. Uygulamaya ait bir güncelleme varsa güncelleyecektir.

Eğer menüde SuperSU uygulamasını göremiyorsanız bu bağlantıyı kullanarak Google Play Store’dan yükleyebilirsiniz.

Cihazınızın rootlu olduğu konusunda bir şüpheye düştüyseniz bu bağlantıdaki uygulamayı cihazınıza yükleyerek doğrulama yapabilirsiniz.

 

Facebook Yorumları

15 Yorum

 1. bende olmadı maalesef.. SM-N910F olanını indirip herşeyi adım adım uyguladım (ki çok zor bir şey değil) ama son aşamada telefon açılımıyor.. durmadan reset atıyor.. recovery is not seandroid enforcing mesajı çıkıp duruyor.. her 5 saniyede bir, resetliyor..
  bu arada bende telefon 910F olduğu için 910F olanını indirdim.. ama tırt.. açılmıyor telefon

 2. Ben note 4 aldım 1 senedir kullanıyorum. Fakat her seferinde root atsam mı atmasam mı diye kararsızım. Cihazım garanti dışına çıkar mı?

  Root attım diyelim daha sonradan orjinal yazılıma geri dönsem garanti kapsamına girer mi?
  Bu sorularımın cevabını verırsenız çok memnun olurum..
  İyi çalışmalar dilerim.

  • Merhaba,

   Knox sayacının artması garantinizin bozulması anlamına gelmektedir ve root işlemi bu sayacın artmasına neden olmaktadır. “Bildiğim” kadarıyla Note 4 için Knox sayacını arttırmadan root yöntemi yok. Yine de araştırmak lazım, ancak olsaydı büyük bir ihtimalle duyardım.

   Root attıktan sonra orijinal yazılıma dönseniz dahi garanti kapsamına “girmez”. Knox sayacı arttı bir kere, dönüşü yok. 🙂

 3. Arkadaşlar bu bağlantıdan Root yapmıştım telefonuma fakat format atmam gerekti atamıyorum format atarken aşağıda ki yazılar çıkıyor. Hemen hemen hepsini denedim ön belleği sildim sonra format atılmış oldu ancak her format atıldığında bu yazılar çıkıyor bunu nasıl düzeltirim. Rootu kaldırdım ancak yine çıkıyor acaba kaldırırken hata mı ettim.

  reboot system now

  apply update from ADB

  apply update from external storage

  wipe date/factory reset

  wipe cache partition

  apply update from cache

  • Merhaba,

   Format atarken bu yazılar çıkıyor demişsiniz de… Burası Recovery Mode ekranı. Buradan “Wipe data/factory reset” ve “Wipe cache partition” işlemlerini yaparak cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. Daha sonra “reboot system now” seçeneğini kullanarak cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz. İlk açılış uzun sürecektir.

   Ayrıca root ile bir alakası bulunmamaktadır.

   • Teşekkürler Çağdaş bey yanıt verdiğiniz için. Fakat root dan olduğu kanaatindeyim mesela güncelleme geldi yüklemiyor hata veriyor kies i kurup deneyin diyor. Rootu kaldırdıktan sonra bu hatalar olmaya başladı gerçi root varken bu işlemleri yapmamıştım.

BİR YORUM YAPIN