Samsung Galaxy Note 4 Recovery Nasıl Yüklenir?

2987

Samsung-Galaxy-Note-4-Giriş

Recovery Mode’da fabrika ayarlarına dönme, romu sıfırlama, güncellemeler, kerneller veya custom romlar yükleme gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu konuda CWM-based Recovery yükleme işlemini anlatıyoruz.

Sitemizde yer alan bu konudan CWM-based Recovery dosyasını indirin.

  • Öncelikle Odin programını bu bağlantıdan indirin.
  • Bilgisayarınıza bu bağlantıdan indirdiğiniz USB sürücüleri yükleyin.
  • Cihazınızdan “Ayarlar – Cihaz Hakkında” bölümünde yer alan Yapım Numarası’na 7 kez tıklayın ve Geliştirici Seçenekleri’ni etkinleştirin. Geliştirici Seçenekleri’nde yer alan USB Hata Ayıklama’yı işaretleyin ve cihazı kapatın.
  • Cihazınızı kapattıktan sonra “Güç + Ev (Home) + Ses Kısma” tuşlarına aynı anda basın. Download Mode açılacaktır. Ses açma tuşuna basarak devam edin. *Yapamadıysanız Samsung Galaxy Note 4 Download Mode konusuna buradan ulaşabilirsiniz.
  • Odin programını çalıştırın ve cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayarınız gerekli sürücü yüklemelerini yaptıktan sonra Odin programı cihazınızı tanıyacaktır.
  • Odin programında “Auto Restart ve Reset Time” kutucukları işaretli değilse işaretleyin, “AP” kutucuğunu işaretleyin ve “AP” butonuna tıklayarak indirdiğiniz “.tar″ uzantılı recovery dosyasını seçin
  • Her şey hazırsa “Start” butonuna tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin.

Galaxy-Note-4-Odin-Recovery

Samsung Galaxy Note 4 cihazında Recovery Mode’a girmek sadece 3 adet tuş kombinasyonuyla yapılır.

İlk olarak cihazınızı kapatın. Kapattıktan sonra “Güç + Ev (Home) + Ses Açma” tuşlarına aynı anda basın. Recovery Mode açılacaktır. İstediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Facebook Yorumları

8 Yorum

  1. merhaba bende note 4 kullanıyorum ve telefonumun yedek şifresini unuttum ve bir çok yerde cwm kullanarak içindeki fotograf ları alabilecegimi okudum bu doğrumudur ? doğruysa bana bu işlemi nasıl yapacagım hakkında bilgi verirmisiniz ?

BİR YORUM YAPIN