Samsung Cihazlar İçin Geçerli ROOT Yöntemi

24
4144

Root-Android

Hepimizin bildiği gibi bu işe yeni başlayan kişiler için bu işlemler biraz karışık olabiliyor. Yine de bu sayfaya bakmanızda yarar var. Bu konumuzda Samsung cihazları için geçerli root işlemini anlatacağım. Bu Bağlantıdaki sayfada cihazınız için yapılmış olan root dosyasını bulabilirsiniz. Anlatıma geçelim.

* Bilgisiyarınıza bu bağlantıdan indirdiğiniz USB sürücülerini yükleyin.

* İlk olarak cihazımıza uygun root dosyalarını içeren .zip uzantılı dosyayı indirin.

*Zip dosyasını içindeki bütün dosyaları masaüstüne çıkarın.

*Cihazınızdan “Ayarlar – Cihaz Hakkında” bölümünde yer alan Yapım Numarası’na 7 kez tıklayın ve Geliştirici Seçenekleri’ni etkinleştirin. Geliştirici Seçenekleri’nde yer alan USB Hata Ayıklama’yı işaretleyin ve cihazı kapatın.Cihazınızı kapatın. Kapattıktan sonra “Güç + Ev (Home) + Ses Kısma” tuşlarına aynı anda basın. Download Mode açılacaktır. Ses açma tuşuna basarak devam edin.

*Odin3 programını açın “PDA” kısmından masaüstüne çıkardığımız .tar.md5 uzantılı dosyayı seçin

*Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra “START” butonuna basıp kurulumu başlatabilirsiniz.

NOT: Kurulum sırasında cihazınız Yeniden Başlayacaktır.

android

Cihazınız yeniden başladıktan sonra menüden SuperSU uygulamasını bulun ve çalıştırın. Uygulamaya ait bir güncelleme varsa güncelleyecektir.

Eğer menüde SuperSU uygulamasını göremiyorsanız bu bağlantıyı kullanarak Google Play Store’dan yükleyebilirsiniz.

Cihazınızın rootlu olduğu konusunda bir şüpheye düştüyseniz bu bağlantıdaki uygulamayı cihazınıza yükleyerek doğrulama yapabilirsiniz.

24 YORUM

  1. Merhaba, s4 i9500 icin (lollipop) sayac arttirmadan root atma yontemi var midir veya sayaci artmis rootlu cihazin sayacini sifirlayip tekrar garantiye dondurme yontemi var midir ? (I9500)

    • Baktım da çözüm bulmayı umuyordum açıkçası. Ama malesef yok.

      Kişisel olarak telefondan anlayan özellikle rom yüklemeyi bilen birinin garantiye ihtiyacı olmadığını savunmuşumdur. Rootu da ayrıca savunduğumu sitemizin çeşitli sayfalarında görebilirsiniz. Her ne kadar böyle bir şeyi savunsam da insanların düşüncelerine saygı duyarım. 🙂

      • Acikcasi bende rom ve root u kesinlikle destekliyorum fakat garantiye ihtiyacim fiziksel yonden olabilir yani ekran vb mesela su an sarj soketi hic iyi gorunmuyo o yuzden kararsiz kaldim fiziksel bi mudahale olmasa hayatta dusunmem , garantiye ihtiyac duymam.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz