Samsung Cihazınız 4.5G Teknolojisine Hazır Mı?

0
672

Yarın 1 Nisan ve 4.5G teknolojisine geçiyoruz. Peki kullanmış olduğunuz Samsung cihazınız 4.5G teknolojisini destekliyor mu?

Samsung cihazımıza bir bildirim geldi. Samsung’un 4.5G’ye hazır olduğunun yanı sıra telefon modelinizi girip öğrenebileceğinizi belirten bu bildirime dokunduk ve bizi bir sayfaya yönlendirdi.

Samsung 4.5G

Bildirimin bizi yönlendirdiği sayfa Samsung’a ait. Adrese buradan ulaşabilirsiniz. Adrese girdiğinizde sizi bir sorgulama ekranı karşılayacak ve kutucuğa Samsung cihazınızı yazıp sorgula demeniz yeterli.

Cihaz modelinizi ister Galaxy S7 ister SM-G930F olarak yazın hiç fark etmez. İstediğiniz sonuca kolaylıkla ulaşacaksınız. Bu sorgulama sayfasının sadece Samsung cihazlar için olduğunu belirtelim.

Samsung 4.5G SorgulaSamsung cihazınız Android işletim sistemine sahip olsun veya olmasın neredeyse bütün Samsung akıllı telefonlarını sorgulatabilmeniz mümkün. Mesela zamanında popüler olan Bada işletim sistemine sahip Galaxy Wave serisine ait cihazları da sorgulatabilirsiniz. Ancak bu cihazların bu teknolojiyi desteklemediğini belirtelim.

Teknolojiye ayak uydurmak ve yeni bir akıllı telefon satın almak isteyen arkadaşlarımız için hazırladığımız Yeni Bir Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? yazımız, arkadaşlarımızın fikir edinebilmelerine yardımcı olacaktır.

Her ne kadar cihaz modeliniz 4.5G teknolojisini desteklese de kullanmış olduğunuz mobil operatörünüze ait hattınızın bu teknoloji ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu yüzden operatörlere ait ilgili sitelere veya operatörünüze ait iletişim merkezlerine giderek bu konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Cihazınız 4.5G teknolojisini destekliyor mu? Sorguladınız mı?

4.5G ile ilgili diğer yazılarımız:

Tüm cihazlar ve operatörler için hazırladığımız 4.5G aktifleştirme ve kullanım rehberimiz (Cihaz ayarları, 4.5G aboneliği nasıl yapılır gibi konuları özetledik):

5 adımda 4.5G’yi Kullanın

iPhone ve iPad (iOS) Cihazlar için 4.5G 4G ya da LTE ayarı:

iPhone ve iPad için 4G 4.5G LTE Nasıl Etkinleştirilir?

Android (Samsung, LG, Sony, HTC, Nexus) Cihazlar için 4.5G 4G ya da LTE ayarı:

Android Telefonlarda 4G 4.5G LTE Nasıl Etkinleştirilir?

1 Nisan 2016 tarihinde yaptığımız 4.5G hız testleri:

İşte Türkiye’nin İlk 4.5G Hız Testi Sonuçları

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz