Samsung Android 5.1.1 Lollipop için Xposed

6
4104

Xposed-Framework-for-Android

Xposed Framework’ü Android 5.1.1 Lollipop yüklü Samsung cihazınıza yüklemek ister miydiniz?

Xposed hakkında hiçbir bilginiz yoksa, lütfen öncelikle bu makalemizi okuyunuz. Bunun yanı sıra bilmenizi istediğimiz birkaç önemli var. Bu bağlantıdan ulaşabileceğiniz önemli bilgileri okumadan aşağıdaki işlemleri uygulamamanızı öneriyoruz.

Bunu denemek için sadece ve sadece “Android 5.1.1 Lollipop” yüklü Samsung marka bir cihaz kullanıyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca stock veya stock baz alınmış custom rom kullanıyor olmalısınız.

Android 6.0.x Marshmallow yüklü bir Samsung cihaz kullanıyorsanız bu konumuzdaki işlemleri, Samsung cihazınızda Android 5.0.x Lollipop romunu kullanıyorsanız bu konumuzdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir.

Eğer Samsung markası dışında bir Android cihaz kullanıyorsanız Lollipop için Xposed veya Marshmallow için Xposed konularımıza bakmanız gerekmektedir.

Burada paylaştığımız Xposed Framework, geliştirici tarafından Galaxy S6 (G920F) ve Galaxy Note 4 (N910C) cihazlarında denenmiş ve diğer Samsung modellerinde de sorunsuzca çalışacağı belirtilmiş. Ayrıca diğer Samsung modellerine sahip kullanıcılar tarafından olumlu geri dönüşler yapılmıştır.

Kurulum

 • İhtiyacınız olacak dosyayı cihazınıza göre indirin.
  Arm destekli bir cihaz kullanıyorsanız buradan indirin.
  Arm64 destekli bir cihaz kullanıyorsanız buradan indirin.
 • İndirdiğiniz dosyanın içerisinde .zip ve .apk uzantılı iki dosya mevcut. Bunları cihaz hafızasına kopyalayın.
 • .apk uzantılı dosyayı normal bir şekilde yükleyin.
 • Bunlardan .zip uzantılı olanını Custom Recovery ile yüklemeniz gerekmektedir. Cihazınız için Custom Recovery dosyasını bu başlıkta paylaşmış olabiliriz. Yoksa bu konumuzdan istekte bulunabilirsiniz.

Not: Cihazınızın Arm veya Arm64 destekli olup olmadığını öğrenmek için “Telefon Bilgileri” uygulamasını kullanabilirsiniz.

Telefon Bilgileri
Telefon Bilgileri
Developer: SALRSoft
Price: Free

Zaten buna benzer bir uygulamaya sahipseniz, kullandığınız uygulama içerisinde “CPU, Processor, Kernel Architecture” başlıklarında bu bilgiye ulaşabilmeniz mümkün.

6 YORUM

 1. Merhaba ben cm 12.1 kullaniyorum s4 mini arm destekli xposed yukledim hersey iyi hos ama bazi modulleri yukledikten sonra aktif hale gelmesi icin telefonu kapatip actigimda telefon cm simgesinde takili kaliyor acilmiyor sifirlayip ayni romu tekrar kurmak zorunda kaliyorum ve biktim bu durumdan, sebebi nedir? Bazi modullerin lollipop’ta desteklenmemesi mi

 2. Çağdaş kardeşim bana yardımcı olursan sevinirim.Benim telefonum Samsung Note 2 resurrection remix rom 5.1.1 ve xposed +Greenify yükleyeceğim yalnız kafam karıştı şundan dolayı: Hangi xposed-v??-sdk22-*.zip dosyasını yüklemeliyim bir sürü v74,v75,v78 versiyon var doğru ve sorunsuz olanını nasıl bulacağım şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba,

   Pek fark etmiyor onlar. 78. sürümü de yüklesen olur, 74. sürümü de… Sadece Arm ve Arm64’e dikkat etmen yeterli. Zaten AOSP bir rom kullanıyorsun. Herhangi bir sorun olmayacaktır.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz