Samsung Android 5.0 Lollipop için Xposed Framework

8
6182

Xposed-Framework-for-Android

Xposed Framework’ü Android 5.0.x Lollipop yüklü Samsung cihazınıza yüklemek ister miydiniz?

Xposed hakkında hiçbir bilginiz yoksa, lütfen öncelikle bu makalemizi okuyunuz. Bunun yanı sıra bilmenizi istediğimiz birkaç önemli var. Bu bağlantıdan ulaşabileceğiniz önemli bilgileri okumadan aşağıdaki işlemleri uygulamamanızı öneriyoruz.

Burada anlattığımız Lollipop için Xposed Framework sadece Android 5.0 Lollipop yüklü ARMv7 (32-bit) destekli Samsung cihazlarında işe yaramaktadır. Ayrıca bunun yanı sıra deodex bir rom kullanmanız gerektiğini belirtelim.

Android 6.0.x Marshmallow yüklü bir Samsung cihaz kullanıyorsanız bu konumuzdaki işlemleri, Samsung cihazınızda Android 5.1.1 Lollipop romunu kullanıyorsanız bu konumuzdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir.

Eğer Samsung markası dışında bir Android cihaz kullanıyorsanız Lollipop için Xposed veya Marshmallow için Xposed konularımıza bakmanız gerekmektedir.

Geliştiricinin test ettiği cihazlar: Galaxy S4, Galaxy S5 ve Galaxy Note 4

Kurulum

 • İhtiyacınız olacak dosyayı cihazınıza göre indirin.
  Exynos işlemcili bir cihaz kullanıyorsanız buradan indirin.
  Snapdragon işlemcili bir cihaz kullanıyorsanız buradan indirin.
 • İndirdiğiniz dosyanın içerisinde .zip ve .apk uzantılı iki dosya mevcut. Bunları cihaz hafızasına kopyalayın.
 • .apk uzantılı dosyayı normal bir şekilde yükleyin.
 • Bunlardan .zip uzantılı olanını Custom Recovery ile yüklemeniz gerekmektedir. Cihazınız için Custom Recovery dosyasını bu başlıkta paylaşmış olabiliriz. Yoksa bu konumuzdan istekte bulunabilirsiniz.

Not: Samsung marka cihazınızın Armv7 destekli olup olmadığını öğrenmek için “Telefon Bilgileri” uygulamasını kullanabilirsiniz.

Telefon Bilgileri
Telefon Bilgileri
Developer: SALRSoft
Price: Free

Zaten buna benzer bir uygulamaya sahipseniz, kullandığınız uygulama içerisinde “CPU, Processor, Kernel Architecture” başlıklarında bu bilgiye ulaşabilmeniz oldukça kolay.

8 YORUM

 1. merhaba ben lollipop 5.0.1 sürümiçin burda yazan tüm işlemleri yapıyorum freamworku flashladıktan sonra telefon samsung yazısında takılıp açılmıyor yüklemeleri iptal edersem açılıyor sorun ne olabilir ?

 2. Samsung Galaxy grand prime sm-g530f lollipop 5.0.2 kullanıyorum.
  Dediklerinizi yaptıktan sonra Samsung açılış yazısında kalıyor.
  Sonra xposed i kaldırıyorum.
  Telefon yeniden açılabiliyor.
  Bootloop sorununa çözüm var mı?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz