S6 Mini Lollipop Port romunda beyaz yazı sorunu nasıl giderilir?

13
1275

S4-Mini-Lollipop-Port-v4-2

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S4 Mini cihazımız için sitemizde S6 Lolipop Port Rom bulunmakta ve bu romun tek sorunu beyaz yazı ve mesaj ekranındaki az da olsa rahatsız edici ekran. Yani kısaca renkler birbirine karışmış.

Önemli: Önce sizler için hazırlamış olduğumuz bilinmesi gerekenler hakkında sayfamızı gözden geçirin, onaylıyorsanız devam edin.

Aşağıda gördüğünüz, romun yüklendikten sonraki “Arama, Rehber ve Mesajlar” bölümünün ekran görüntüsü.

Beyaz Yazı - 1

Buradaki görüntüler de birazdan konuda vereceğimiz ‘Düzenlenmiş Apk’ dosyalarının görüntüsü.

Beyaz Yazı - 2

Eğer böyle bir ekran görüntüsüne sahip olmak istiyorsanız anlattıklarımızı uygulayın. Eğer yok ben böyle memnunum diyorsanız seçim sizin.

Şimdi lafı fazla uzatmadan aşağıda nasıl yapıldığına dair adımları uygulayarak sorunu halledelim.

  • Öncelikle telefonunuzun rootlu ve custom recovery yüklü olması gerekmektedir. Daha sonra Google Play Store’dan Es Dosya Yöneticisi‘ni veya bunun gibi root izni isteyen başka bir uygulama indirin. İndirdikten sonra aşağıda anlattığımız adımları tek tek ve eksiksiz uygulayın.
ES Dosya Yöneticisi
ES Dosya Yöneticisi
Developer: ES Global
Price: Free
  • Buradan size vermiş olduğumuz dosyaları indirin, arşivden çıkartın ve hafıza kartına kopyalayın.
  • Sonrasında Es Dosya Yöneticisini açın ve System klasörünün bulunduğu dizindeki “priv-app” klasörüne girin.
  • Sonrasında SecContacts.apk-SecContactsProvider.apk Ve SecMms_Blue.apk Dosyalarını silin. Sildikten sonra hafıza kartına taşımış olduğunuz dosyaları kopyalayın ve “priv-app” klasörüne yapıştırın, izinleri ayarlayın, ve cihazı yeniden başlatın.

Eğer izinleri ayarlamak hakkında bilginiz yoksa buradaki konumuz size yardımcı olacaktır.

  • Burada vermiş olduğumuz zip. dosyasını da hafıza kartına kopyalayın. Telefonu Recovery Mode’da başlatın ve dosyayı custom recovery ile yükleyip cihazı Yeniden Başlatın.
  • Eğer anlatılanları tek tek ve eksiksiz uyguladıysanız ekran görüntünüz yukarıda paylaşılmış görüntüler gibi olacaktır.

Beyaz yazı sorunundan başarılı bir şekilde kurtuldunuz mu?

13 YORUM

  1. Aramayı mesajla reddettetmek istedigimde kisa mesajlarin geldigi ekran bu uste belirttiginiz gibi oluyor okuyamiyorum buna bi öneriniz varmı teşekkür ederim

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz