“S-T-E” ROM v4 Türkçeleştirme Çalışması

19
1057

Merhaba arkadaşlar,

Samsung Galaxy S4 Mini için geliştirilen S-T-E romun yeni sürümünün (v4.4) Türkçe desteklemediğini hepimiz biliyoruz. Cihazı Türkçe yapmak için öncelikle Google Play Store’dan “Language Enabler” uygulamasını indirerek cihazı Türkçe yapmanızı öneriyoruz.

Language Enabler
Language Enabler
Developer: Wanam
Price: Free

Uygulamayı kullanmanıza rağmen bazı yerlerin Türkçe olmadığını fark edeceksiniz. Bunun için bir çalışma başlattık. Beta olarak adlandırdığımız aşamada sadece bildirim panelinin bir kısmını ve Ayarlar’da karşınıza ilk gelen ekranı dilimize çevirdik. Türkçe olmayan yerler bulunmaktadır.

1- Bildirim paneli için bu bağlantıdaki dosyayı indirin.

2- Ayarlar için bu bağlantıdaki dosyayı indirin. Son güncelleme: 07.06.2015

3- Ana ekran ayarları ve menüde sağ üst tarafta yer alan alt alta üç noktaya dokunduğunuzda açılan menü için bu bağlantıda yer alan dosyayı indirin.

4- Güç menüsü için bu bağlantıda yer alan dosyayı indirin.

İndirdiğiniz 1, 2 ve 3 numaralı dosyaların içerisinde yer alan .apk dosyalarını herhangi bir dosya yöneticisiyle “system/priv-app” klasörüne, 4 numaralı dosyanın içerisinde yer alan .apk dosyasını “system/framework” klasörüne atıp izinleri aşağıdaki gibi ayarlayın ve cihazı yeniden başlatın. Denemeden önce lütfen verilerinizi yedekleyiniz.

Not: Tüm dosyaları aynı anda atmayın. Yani x numaralı dosyayı attıktan sonra cihazı yeniden başlatın ve sorun yoksa y numaralı dosyayı atın.

STE-Rom-Türkçe-İzin

19 YORUM

  • v4.3’de yer alan Ayarlar (SecSettings.apk) dosyasında 5315 tane satır var iken v4.4’de yer alan dosyada 7843 satır yer almakta. Ayrıca bütün satırlar aynı hizada değil, dolayısıyla karşılıklı olarak eşitleyemiyorum. Eski dosyayı yeni dosyaya tamamen aktarınca en son kalan İngilizce bölümler için çeviri yapacağım. Sizin çeviri yapmanız gerekmiyor, sadece kopyala ve yapıştır yapacaksınız. 🙂 Dilerseniz 500 satır yollayabilirim, onu tamamladıktan sonra isterseniz yine 500 satır yollayabilirim.

   • anladığım kadarıyla 4.3 secsecttings.apk dosyasındaki values-tr ile 4.4 deki values dosyasındaki strings.xml dosyalarını karşılaştırıyorsunuz sonuç doğal olarak farklı olacaktır .
    bu karşılaştırmayı 4.3 de values ve values-tr yaparsanız aynı sonuca varırsınız bence çeviriyi sonradan eklenen efeklerde yani rusca kısımlarda fayda var..

     • romun özel menüleri hem ing hemde rusca’ya yazılmış hangisi kolayına gelirse onu çevirirsin.
      Kolay gelsin

 1. Çagdaş suan telefonun %kaçı türkçe eger %85 ve üzerinden fazlası türkçe degilse indirmicem ++ Language Enabler %60 türkçe yapıyor %40 aynı gine

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz