cyanogenmod-android

Bu romu yüklemeden önce bilmeniz gereken birkaç bilgi var. Lütfen sizin için hazırladığımız bu konuyu inceleyin.

Bu romu yükleyebilmek içincihazınızda yüklü olan custom recovery (CWM) sürümü 6. 0. 5. 1 olmalıdır. Başka bir sürümle deneyen bazı kullanıcılar sorunlar yaşadıklarını belirttiler, lütfen bu sürümden başka bir CWM sürümüyle denemeyiniz.

Önemli Not1: Sadece GT-I8150 modeli içindir

Önemli Not2: Sadece bu bağlantıdan ulaşabileceğiniz CWM Recovery ile yükleyiniz!

Önemli Not3: Eğer cihazınızda CWM yüklü değilse ilk olarak  CWM 6.0.4.5 sürümünü yükleyip sonra 6.0.5.1 sürümünü yüklemeniz  gerekmektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekli Hususlar:

 • Cihazımızda CWM (6.0.5.1) yüklü olmalı
 • Pil %70’den fazla dolu olmalı.
 • Rom dosyası hafıza kartında olmalı. Telefon hafızasına kopyalamayınız.

Kurulum

 • Rom dosyasını aşağıdan indirin.

  [sociallocker]Galaxy Wonder CM12.1 İndirmek İçin Tıkayın[/sociallocker] indirin.

 • İndirdiğiniz .zip dosyasını hafıza kartınıza kopyalayın.
 • Cihazı Recovery Mode’da başlatın.
 • Ses tuşlarıyla “wipe data/factory reset” seçeneğine gelip güç tuşuyla seçin ve açılan ekranda “Yes” seçeneğine gelip yine güç tuşuyla seçin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlanınca geri gidin.
 • Ses tuşlarıyla “wipe cache partition” seçeneğine gelip güç tuşuyla seçin ve açılan ekranda “Yes” seçeneğine gelip yine güç tuşuyla seçin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlanınca geri gidin.
 • Ses tuşlarıyla “mounts and storage” seçeneğine gelip güç tuşuyla seçin ve açılan ekranda “format/system” seçeneğini seçin ve yine açılan ekranda “Yes” seçeneğine gelip yine güç tuşuyla seçin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlanınca geri gidin.
 • “Install zip from SDCard1” seçeneği ile .zip dosyasını (cm-12.1-20150912-UNOFFICIAL-ancora.zip) yükleyin. Kurulum yaklaşık 5 dakika sürecektir.
 • İstiyorsanız Google Uygulamalar (GApps) paketini bu bağlantıdan indirip CWM ile “Install zip from SDCard1” seçeneğini kullanarak.zip dosyasını cihazınıza yükleyebilirsiniz.
 • Reboot system now seçeneğini kullanarak cihazınızı yeniden başlatın. İlk kurulum süresi cihazdan cihaza değişmekle beraber yaklaşık 50 dakika sürecektir. Bende 30 dakika sürdü. :)6)Sonra telefonu reboot system now seçeneğinden  yeniden başlatıyoruz.

 

NOT: Root Erişimi  için  Yapım  numarasına  7 kez  basın, Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirip Geliştirici Seçeneklerinden Root erişimi  Uygulamalar ve ADB seçin tamamdır.

Ekran Görüntüleri:CM12_GT-I8150_1 CM12_GT-I8150_2

Facebook Yorumları

13 Yorum

 1. Bu herçek 5.0.2 mi ?? Çünkü ekran görüntülerinde Clash of Clansı yüklemişsiniz, bu oyun 4.0 ve üzeri android sürümü istiyor normalde galaxy wonder 2.3.6 olduğu için yüklenmiyor. Eğer gerçek 5.0.2 ise hemen yükleyeceğim :))

  AYRICA bu rom sorunsuz mu ? Bazı CM romlarında kamera, flaş, wifi gibi özellikler çalışmıyo, siz yazmamışsınız böyle sorunlar var mı ?????

 2. Herşeyi yaptım.Telefon açılıyor fakat ekranda ‘Encryption uncessful başlığı altında şunlar yazıyor : Encryption was interrupted and can’t completed.As a result,the data on your phone is ni longer accessible. To resume using your phone,you need to perform a facroty reset.When you set up your phone after the reset,you’ll have an opportunity to restore any data that was backed up to your google account.’ Altındada RESET PHONE yazan bir kutucuk var..Bassam bile bir tepki yok

BİR YORUM YAPIN