[ROM][Official] CyanogenMod 12.1 (Galaxy S5)

856

Samsung Galaxy S5 cihazınıza CyanogenMod 12.1 romunu yükleyin.

Bu romu yüklemeden önce bilmeniz gereken birkaç bilgi var. Lütfen sizin için hazırladığımız bu konuyu inceleyin.

Samsung Galaxy S5 G900F modeli için geliştirilmiş CM 12.1 baz alınmış bir custom romdur. Başka bir model kullanıyorsanız lütfen belirtin, konuya ekleyelim.

Şu an “Nightly” sürümü mevcuttur. CM12.1 Stabil sürümü çıktığında konu güncellenecektir.

Kurulum

 • Güncel rom dosyasını bu bağlantıdan indirin.
 • İndirdiğiniz .zip dosyasını hafıza kartına kopyalayın.
 • Cihazı Recovery Mode’da başlatın.
 • Wipe işlemlerini yapın.
 • “Install zip from SDCard1” seçeneği ile .zip dosyasını yükleyin.

Ek Bilgiler

Root Erişimi: Romda root erişimini etkinleştirmek için “Ayarlar -> Telefon hakkında -> Derleme numarası” seçeneğine yedi kez dokunarak Geliştirici seçenekleri’ni etkinleştirin. “Ayarlar -> Geliştirici seçenekleri” menüsünde giderek “Root erişimi” ayarını “Sadece uygulamalar” olarak değiştirin. Açılan küçük pencereden “Tamam” seçeneğini seçin.

Pil Yüzdesi: Pil yüzdesini etkinleştirmek için Ayarlar -> Kişisel başlığı altında yer alan Durum çubuğu’nu seçin ve Pil yüzdesi ayarını kendi isteğinize göre değiştirin.

Facebook Yorumları

33 Yorum

 1. selamunaleykum
  şöyle bi hata alıyorum ve sonra telefon samsung romundan yeniden başlıyor
  finding update package…
  opening update package…
  verifying update package…
  E : failed to verify whole-file signature
  E : signature verification failed

 2. dostum romu hafıza kartına attım recovery modda çalıştırdım chace leri temizledim instaldan romu seçtim kurulum sırasında hatalar verdi
  cihaz acıldı ama hala offical rom var
  bide bnm cihazımda root yok ve sonradan yükledigim bi recovery yok onlardan kaynaklanabilirmi..

 3. Cagdas bey bu romun gappsini nerden indiricez ve smg900fq sürümü var elimizde daha önce atmistim ama sim kartında bir sıkıntı çıkmıştı sebeke surekli gidip geliyordu tekrar atmak isriyorum sorun neden kaynaklidir

 4. merhaba root costom recovery yaptım romu yüklemeye çalıştım recovery den hata veriyordu sonra cachleri temizledim (dediğin gibi)

  tekrar denedim bu sefer oldu herşey güzel hocam fakat güncellemeleri elle yapmak zorundakalıyorum (recoveryden) otomatik yüklemiyo nedense yüklicek gibi cihaz yeniden başlıyor fakat hemen yükleme ekranı çıkar çıkmaz kapanıyor cihaz yeniden başlıyor hiçbir degişiklik olmuyor sm-g900fq cihaz için önerebilicegin costom recovery varmı cynogenmod için…

  şimdiden yardımların için teşekkürler:)

    • Benim cihazım da Galaxy S5, SM-G900FQ idi. 🙂 Custom AOSP romlardan CM, FlyMe OS, MIUI romlarını da sorunsuz bir şekilde yükledim. Verdiği hatada ne yazıyor?

     Ancak şu olabilir: SM-G900F modeline çevrilmesi gerekiyordur. Bunu da stock rom baz alınmış bir custom rom ile yapabilirsiniz.

     • Ya benim problemim cok daha karisik. Odin ile flashlama yaoatken get pit for mapping de kaliyorum. Hicbi sekilde gecemiyorum orayi. Usb port degstirdm kablo degstirdm. Odinin her surumunu denedm. Windows xp de ble dnedm sanal makine.

     • Abi senin gunahini aldk ya. Ayni makineymis gercekten. Partition tablelara baktm birebir ayni cihaz. Ama g900f flashlaeni kullanablmek icin once g900f stock rm atmak lazmmis cihaza. Snra istedgni salla.

     • Yalan borcum mu var? :)) Ben cihazı aldığımda KitKat vardı. Başka bir ülkeye Lollipop çıkınca onu yüklemiştim sanırım. Sonra custom romlara geçmiş olabilirim. Ya da ilk Türkiye’ye mi çıkmıştı. Hatırlamıyorum açıkçası. Neyse G900F modeline ait her şeyi yükleyebilirsin sonuçta. 🙂

BİR YORUM YAPIN