[Rom] [Unofficial] CyanogenMod 12.1 (Galaxy S4)

0
341

Samsung Galaxy S4 cihazınızda Android Lollipop deneyimini CyanogenMod romu ile yaşamak isterseniz, hiç vakit kaybetme den buyurun sizi içeriye alalım. 

CyanogenMod AOSP romların en popüleri. Android’in belki de en temiz hali. İçinde hiçbir sponsor uygulama bulunmuyor. Sadece çok zaruri 80+ uygulama ile geliyor ki aralarında Google Play dahi yok. Hangi uygulamalara ihtiyacınız olduğuna siz karar veriyor, istediğinizi sonradan siz yüklüyorsunuz. Hızlı, hafif, kendinden root’lu ve daha uzun pil ömründen dolayı çok tercih ediliyor.

Ürünü hemen hemen tüm popüler telefonlarda kullanabiliyorsunuz. Bildiğiniz gibi telefon modellerinin her yıl yeni versiyonları çıkar ve üreticinin gözünde eski modellerin değeri kalmaz. Yazılım desteği çok çabuk sonlanır. Bazen 1-2 senelik telefonunuzda dahi güncel Android sürümünü kullanamazsınız. CyanogenMod eski telefonlara da yeni Android sürümlerini port ediyor. Bu da ürünü kullanmak için önemli sebeplerden bir diğeri oluyor.

Önemli: Başlamadan önce lütfen sizler için hazırlamış olduğumuz bilinmesi gerekenler hakkında konumuzu inceleyin onaylıyorsanız devam edin.

Burada paylaştığımız CyanogenMod 12.1 Rom’u sadece Galaxy S4 GT-I9515 içindir lütfen başka cihazlara yüklemeye kalkışmayın aksi halde androidnoktası.com sorumlu tutulmaz.

Dilerseniz lafı fazla uzatma’dan kurulama ait anlatımları tek tek uygulayarak romu telefonumuza kuralım.

Rom Dosyaları

Rom dosyasını buradan indirin.

Gapps paketini de buradaki konumuz dan indirin.

Kurulum Açıklaması

İndirdiğiniz rom dosyasını ve GApps paketini hafıza kartına kopyalayın.

Cihazı Recovery Mode’da başlatın.

Oluşabilecek  her soruna  karşı sistem yedeğinizi alın.

“Wipe” işlemlerinin tümünü yapın.

 “Install” seçeneği ile hafıza kartına kopyalamış olduğunuz .zip dosyasını yükleyin.

Yükleme işlemi tamamlanınca “GApps paketini” yükleyin.

İşlem tamamlanınca cihazı yeniden başlatın.

İlk açılış 10-15 dakika sürebilir.

Not: Romu güncelleyeceğiniz zaman Wipe işlemi olarak sadece “wipe cache partition + wipe dalvik cache” işlemlerini yapmanız yeterlidir. Herhangi bir uygulamanız silinmeyecek, ayarlarınız sıfırlanmayacaktır.

Ekran Görüntüleri 

CM (1)CM (6)

CM (4)CM (3)

 

 

 

 

 

Screenshot_2015-04-11-17-55-28Screenshot_2014-12-02-03-19-56CM (2)

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları

CEVAP VER