[ROM] Omni 4.4.4 KitKat (Samsung Wave)

13
1521

KitKat yerine Lollipop romunu yüklemek isteyenler bu bağlantıdan Omni 5.1 Lollipop konusuna ulaşabilirler.

Şimdilik Çalışmayanlar:

  • 2G modunun çalışması düzensiz (Bazı SIM kartlarında sorun olabiliyor). 3G olarak hiç sorun bulunmuyor. Ayarlar -> Daha Fazla -> Kablosuz & Ağ -> Mobil Ağ -> Tercih Edilen Ağ Türü -> Sadece 3G seçmeniz gerekmektedir.
  • Konferans aramaları
  • Ses kodek ayarında bazı sorunlar mevcut.
  • Recovery modundan sonra pil yüzdesi yanlış olabiliyor.

İlk Kurulum

1-) İlk kurulum için Bada 2.0 gerekmektedir ve bu işlem Bada’yı tamamen silecektir. Cihazınıza uygun dosyaları indirip cihazınızı Download Mode’a alarak Multiloader programı ile tüm dosyaları aynı anda yükleyin. *Download Mode’a almak için Ses Kısma + Güç + Kilit tuşlarına aynı anda basmanız yeterlidir.

Multiloader: https://yadi.sk/d/vU6jR7IgeNNFL

8500:
BOOTFILES: https://yadi.sk/d/KhxqKyg4bP2nu
“start” kernel: https://yadi.sk/d/TNAK5i2ycHz3R
FOTA: https://yadi.sk/d/VDf9OFgzbGhSW

8530:
BOOTFILES: https://yadi.sk/d/cBPD41VEbP2od
“start” kernel: https://yadi.sk/d/QrdgxdHAcJ4rZ
FOTA: https://yadi.sk/d/jzOGVCCGbGhb6

Multiloader yükleme işleminde dosyaları seçtikten sonra önce “LSI” seçeneğini seçin, sonra “Port Search” butonuna tıklayın, cihazınıza ait USB bağlantısı algılanınca “Download” butonuna tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Multiloader-Omni-Rom-Android

2-) Yükleme işleminden sonra Recovery açılacaktır. Aşağıdaki yolu izleyin:
Advanced -> Terminal Command -> Select -> sh partition.sh yazın ve ekranda “Partitions had been prepared” yazısını görene kadar bekleyin ve bu yazı gelince bir sonraki adıma geçin.

3-) Rom dosyası: https://yadi.sk/d/80q05wvrdKW3t

Hafıza kartınız varsa:
Recovery ekranında ana ekrana dönün ve Mount -> Mount USB storage dedikten sonra bilgisayarınızda hafıza kartı bölümünü göreceksiniz. Rom dosyasını buraya kopyalayın -> Unmount dedikten sonra geri gidin -> Install -> choose zip with ROM(mount point /external_sd) -> Swipe to Confirm Flash -> Romun yüklenmesini bekleyin -> Tamamlanınca sistemi yeniden başlatın.

Hafıza kartınız yoksa:
Recovery ekranında ana ekrana dönün  -> Reboot -> Recovery -> Swipe to Reboot -> Mount -> Enable MTP (Disable MTP seçeneğini görüyorsanız zaten etkinleştirilmiş durumdadır.) -> Rom dosyasını cihaz hafızasına kopyalayın -> Disable MTP dedikten sonra geri gidin -> Install -> choose zip with rom(mount point /sdcard) -> Swipe to Confirm Flash -> Romun yüklenmesini bekleyin -> Tamamlanınca sistemi yeniden başlatın.

İlk başlangıç 10-15 dakika sürecektir, sabırlı olun.

Ek Bilgi: Yüklerken bir hata ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki yöntemi deneyin, büyük bir ihtimalle sorununuz çözülecektir:
Wipe -> Advanced Wipe bölümünden sadece “System” seçeneğini işaretledikten sonra “Repair or Change File System” seçeneğine tıkladıktan sonra Change File System seçeneğine tıklayın ve “ext4″ seçin, “Swipe to Change” ile oku sağ tarafa doğru kaydırın sonra geri giderek romu yeniden yükleyin.

4-) Romu sorunsuzca yükledikten sonra SMS ile ilgili sorunu gidermek için bu bağlantıdan indireceğiniz .zip dosyasını cihazınıza kopyalayıp Recovery Mode ileyüklemeniz yeterli.

TWRP Recovery Mode‘unu “Ses Açma + Konuşmayı Bitirme” tuşlarına basarak açabilirsiniz.

Root yetkisine sahip olmak istiyorsanız bu bağlantıdan indireceğiniz .zip dosyasını cihazınıza kopyalayıp Recovery Mode ileyüklemeniz yeterli.

Google Uygulamaları (GApps) paketini yüklemek istiyorsanız bu bağlantıdan indireceğiniz .zip dosyasını cihazınıza kopyalayıp Recovery Mode ile yükleyebilirsiniz. Ancak Google uygulamaları sürekli olarak RAM’i kullanacağından bu paketi yüklemenizi önermiyoruz. Yükleyip yüklememek size kalmış. 🙂

Facebook Yorumları

13 YORUMLAR

  1. Merhaba, giriş kısmını anlamadım, multiloader ile bu üç dosyayı telefona mı yükleceğiz? şimdi multiloader ı bilgisayara kurduk, üç dosyayı daha önce bilgisayara indirmiştik, bundan sonra üç dosyayı nereye nasıl atıcaz ? çocuğa anlatır gibi anlatırsanız sevinirim 🙂

  2. Merhaba sonunda yükledim, şimdilik baya hızlı emeğinize sağlık, ama telefonu kapatamıyorum 🙂 güç düğmesine uzun basınca kendini kapanıp yeniden başlıyo, ekrandan power off yaparak denedim yine kendini yeniden başlatıyor. Bunun bir çözümü var mı, teli kapatmak için mecbur bataryayı çıkarıp tekrar takıyom

CEVAP VER