CarbonRom-SamsungWave

Samsung Wave cihazınızda Android deneyimine ne dersiniz? Bu konumuz size göre.

Bu romun geliştirilmesinde emeği geçen herkese Tekno Bölge sitesi olarak teşekkür ederiz.

Dikkat: İlk kurulum için Bada 2.0 gerekmektedir ve bu işlem Bada’yı tamamen silecektir.

İndirilecekler

Kurulum

1-) İndirmiş olduğunuz rom dosyasını ve kernel dosyalarını cihazınızda hafıza kartına kopyalayın.

2-) Cihazınızı Download Mode’a alarak Multiloader programı ile Bootfiles ve Fota dosyalarını aynı anda yükleyin. *Download Mode’a almak için Ses Kısma + Güç + Kilit tuşlarına aynı anda basmanız yeterlidir.

Multiloader yükleme işleminde dosyaları seçtikten sonra önce “LSI” seçeneğini seçin, sonra “Port Search” butonuna tıklayın, cihazınıza ait USB bağlantısı algılanınca “Download” butonuna tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

3-) Yükleme işlemi tamamlanınca Recovery Mode açılacaktır. *Install seçeneği ile rom dosyasını seçin ve “Swipe to Confirm Flash” ile yükleyin. Yükleme tamamlanınca “Home” butonuna dokunun.

4-) Bu yolu izleyin: Wipe -> Advanced wipe -> Check “data” -> Repair or change File Sytem -> Change File System -> Ext4 -> Swipe to change

5-) Daha sonra geri giderek “Reboot -> System” işlemini yapın.

Bazı Bilgiler

 1. Cihaz açılınca rom dosyasına ait .zip dosyasını cihazınızdan silebilirsiniz.
 2. Normal kernel (boot.img) dosyasını kesinlikle silmeyin.
 3. Normal kernel dosyasını etkinleştirmek için “Bitirme (çağrı kapatma veya NO)” tuşu ile cihazınızı başlatmanız yeterlidir.
 4. BigMem kernel dosyasını etkinleştirmek için “Bitirme (çağrı kapatma veya NO) + Ses Kısma” tuşları ile cihazınızı başlatmanız yeterlidir. *Beyaz ekran gördüğünüzde tuşlara basmayı bırakın.
 5. Recovery Mode’a girmek için “Bitirme (çağrı kapatma veya NO) + Ses Açma” tuşları ile cihazınızı başlatmanız yeterlidir.

Bilinen Sorunlar

 • Video kaydedilmiyor ve oynatılmıyor. Bunun için MX Player uygulamasını kullanabilirsiniz.
Facebook Yorumları

29 Yorum

 1. Hocam ilk oncelikle bu romun Turkce anlatimini yaptiginiz icin tesekkur ederim .2 sorum olacak sonra pesinizi birakacam :).1.si hocam bu kernel dosyalarini sadece hafiza kartina kopyalayip dediginiz tuslara basarak etkinlestirecekmiyimim.2.si. Boot img dosyasi haruc bigmem i ve kernel i silebilirmiyim.3.su android i kapatma tusuylami acacgim ve actigimda kernel otomatik olaarak caliscakmi

  • Merhaba,

   Size de aynı cevabı vereceğim.

   Normalde bu rom Wave II cihazı için uyumlu ancak Wave II cihazına ait indirme bağlantılarından sağlam olanı henüz bulamadığımız için konuya eklemedik. Bulduğumuz anda konuya ekleyeceğiz. Bu sayede Wave II cihazınıza yükleyebileceksiniz. Ancak şimdilik kendi cihazınıza yükleme girişiminde bulunmayın. 🙂

BİR YORUM YAPIN