[ROM] A5 Rom v1.1 (Galaxy S4 Mini)

2085

Bu romu yüklemeden önce bilmeniz gereken birkaç bilgi var. Lütfen sizin için hazırladığımız bu konuyu inceleyin.

Samsung Galaxy S4 Mini cihazı Lollipop güncellemesini almayacaktır. Lollipop güncellemesini alması için lütfen bu yazımızı okuyup destek olunuz.

Kurulum

Not 1: Yükleyebilmek için Stock KitKat 4.4.2 romunu kullanmanız gerekmektedir. Başka bir custom rom kullanıyorsanız Stock KitKat 4.4.2 romunu bu bağlantıdan indirip yükledikten sonra aşağıdan devam ediniz.

Not 2: Stock romu yükledikten sonra custom recovery yüklemeniz gerekmektedir. Custom recovery dosyasını bu bağlantıdan indirip yükleyebilirsiniz.

 • Rom dosyasını bu bağlantıdan indirin.
 • İndirdiğiniz .zip dosyasını hafıza kartına kopyalayın.
 • Cihazı Recovery Mode’da başlatın.
 • Ses tuşlarıyla “wipe data/factory reset” seçeneğine gelip güç tuşuyla seçin ve açılan ekranda “Yes” seçeneğine gelip yine güç tuşuyla seçin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlanınca geri gidin.
 • Ses tuşlarıyla “wipe cache partition” seçeneğine gelip güç tuşuyla seçin ve açılan ekranda “Yes” seçeneğine gelip yine güç tuşuyla seçin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlanınca geri gidin.
 • “Install zip from SDCard1” seçeneği ile .zip dosyasını yükleyin.
 • Tamamlanınca cihazı yeniden başlatın.

Not: GT-I9192 ve GT-I9195 kullanıcıları yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra aşağıdan kendi modelleri için uygun olan .zip dosyasını custom recovery (CWM, TWRP vb.) ile ayrıca yüklemeleri gerekmektedir. GT-I9190 kullanıcıları için ek bir işlem yapmaya gerek yok.

GT-I9192 için buradan
GT-I9195 için buradan

Ek Düzeltmeler

Menü Tuşu: Menü tuşunu eski haline getirmek isteyenler bu bağlantıdaki dosyanın içeriside yer alan .zip dosyasını custom recovery ile yükleyebilirler.

Ses Kalitesi: Sesin çok yüksek olduğundan şikayetçi olanlar bu bağlantıdaki dosyayı custom recovery ile yükleyebilirler.

S5 Klavyesi: Samsung Galaxy S5 klavyesini isteyen arkadaşlarımız bu bağlantıdaki dosyayı custom recovery ile yükleyebilirler.

Roma Ait Ekran Görüntüleri

no images were found

Bazı Düzeltmeler

Aşağıda yer alan ekran görüntülerindeki gibi bir görünüme sahip olmak istiyorsanız bu bağlantıdan indirebileceğiniz arşiv dosyasının içerisindeki .zip dosyayı custom recovery (CWM, TWRP vb.) ile yüklebilirsiniz.

no images were found

Ultra Güç Koruma Modu ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız bu bağlantıdan indirebileceğiniz arşiv dosyasının içerisindeki .apk uzantılı dosyaları yüklemeniz yeterli.

S4_Mini_A5_Rom_Ultra_Power_Fix

Ses Kaydedici uygulamasını yüklemek istiyorsanız bu bağlantıdan indirebileceğiniz arşiv dosyasının içerisindeki .apk uzantılı dosyayı yükleyebilirsiniz.

S4_Mini_A5_Rom_Voice_Recorder

S6 görünümlü hava durumu uygulamasını yüklemek istiyorsanız bu bağlantıdan indirebileceğiniz arşiv dosyasının içerisindeki .zip dosyayı custom recovery (CWM, TWRP vb.) ile yüklebilirsiniz.

S4_Mini_A5_Rom_S6_Weather

sCloud uygulamasını istiyorsanız bu bağlantıdan indirebileceğiniz arşiv dosyasının içerisindeki .zip dosyasını custom recovery (CWM, TWRP vb.) ile yüklebilirsiniz.

S4_Mini_A5_Rom_sCloud

TeleService görünümünü düzeltmek istiyorsanız uygulamasını istiyorsanız bu bağlantıdan indirebileceğiniz arşiv dosyasının içerisindeki .zip dosyasını custom recovery (CWM, TWRP vb.) ile yüklebilirsiniz.

S4_Mini_A5_Rom_TeleService

Arayüzde biraz değişiklik isteyenler için bu bağlantıdaki arşiv dosyasının içerisindeki .zip dosyasını custom recovery (CWM, TWRP vb.) ile yüklebilirsiniz.

S4_Mini_A5_Rom_SystemUI-2

S4_Mini_A5_Rom_SystemUI-1

Facebook Yorumları

187 Yorum

 1. Beyaz yazı kabusu ve bazı ayar menülerinde işaretleme öğesinin gözükmemesi sorunu malesef bu romda da mevcut…ayrıca romdan sonra bende görüşme sırasında karşıdan gelen ses çok yüksek ve cırıltılı oldu kulağımı tırmalıyor resmen…A5, s-t-e ve lollipop romlar görsel ve hız olarak güzel ama hepsinde de can sıkıcı hatalar var malesef…stabil bir rom çıkana kadar burayı takipte kalıp stock roma dönüyorum şimdilik 🙁

   • beyaz yazı ve son uygulamalardaki donmalar sıkıntısı çözülmeli ayrıca burak koç’un yazdığı gibi bende de şarj göstergesinde yükselme oldu %39 dan kapatıp açınca %50’ye yükseldi stock’a dönüncede tekrar %20 ye düştü…cihazım ve bataryam yeni diğer rom ve stock romda batarya ile ilgili bir sıkıntım olmamıştı…bunlar düzeltilirse fena bir rom değil ama düzeltilene kadar beklemedeyim…

 2. ben bu sarj isini çözemedim sarj 98 idi 1 dk sonra %100 oldu nie böyle atladı ala alabide bu samsung galaxy v.s hepsini devre dısı bırakdım ise yaramayanları en düşük ram 750 mb kullanıyor nie öyle çagdaş geliştiriyice iletirmisin beyaz yazıyı tamamen çözsün azıcıkda bataryaya bi iyi bisiler yapsın tamam küçik bir güncelleme ile halledilir söylersen he bide son uygulamalarda uygulamalar 5 10 sanieline kaymıyor saga sola donup kalıyor onuda söyle

 3. Çagdas sana soylicegim sorunları geliştiriciye aktarmanı istiyorum 1. Beyaz yazı 2. Son uygulamalar menusu donup kalıor 5 sanieline bazen arkadaki uygulamaya tıklıyorm hic bisi gelmiyor 3. Müzigi baslatrıgımda bildirim ekraninda durdu olarak gozüküyor kapatrıgımda başladı olarak gozukuyr simgeler.iletirsen sevinirim

 4. Çagdaş benim romda titresim isareti resimdekilerden farklı ve ultra tasaruf için 2 apk yükledim resmi de böylr resimdeki gibi olmadı o gün yazan yern yanında mavi bisi varya o yok bende nie sonra çoklu pencereye twitter instagram ekleyemıyorum yok o seçenek?

  • Orijinal konusunda “o görüntülerin” olduğu mesajdaki dosya yerine bir başkasının küçük değişiklikler yaparak paylaşmış olduğu dosyayı konuya eklemiştim, bu yüzden bazı değişikliklerin olması normal. İstiyorsan konuya ekleyebilirim.

   Çoklu pencere için bağlantıdaki uygulamayı yükleyebilirsin: play.google.com/store/apps/details?id=mobi.xperiacle.mwappsmanager

 5. çagdaş kilit ekran deseni için mega dosyası bozulmus bilgine bide bu klavyeyi indirdim ama türkçe olmasını istiyorum englis us diyo giriş dillerini seç diyorum listeyi güncelle diyorum gelmıyor türkçe falan

  • Merhaba,

   Elimden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışıyorum. Belki yardım isteğinizden on dakika sonra belki de bir gün sonra… Vakit bulduğumda gözüme çarpan ilk yorumlara bakıyorum. Sizin yorumunuzu da görmüştüm ancak o dosyanın bağlantısı orijinal konusunda da olmadığı için herhangi bir şey yazmadım. Ancak araştırmaktayım, bulduğum zaman paylaşacağım, bilginize.

BİR YORUM YAPIN