Remix OS’e Google Play Store Nasıl Yüklenir?

3
1654

Remix OS kullanıyorsanız Google Play Store’un olmadığını fark etmişsinizdir. Peki nasıl yükleyeceksiniz?

Remix OS hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu konumuz size yeterli bilgiyi verecektir. Ayrıca Google Play Store’u yükleyebilmek için bilinmeyen kaynakları etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bu ayarı etkinleştirebilmek için bu konumuz size kılavuzluk edecektir.

Şunu belirtelim. Google Play Store’u yükleyip kullanabilmek için Remix OS’i “Resident Mode” ile kullanmanız gerekmektedir. Guest Mode’unda kullanırsanız yeniden başlattığınızda indirdiğiniz her şey silinecektir.

Öncelikle bu bağlantıdan ilgili .apk dosyasını indirin ve çalıştırın. Masaüstünüze yeşil bir simgeye sahip “Google Services Installer” eklenecektir. Ona tıklayarak açılmasını sağlayın ve “One Click to Install Google Services” butonuna tıklayın.

Bağlantı hızınıza göre indirme işlemi biraz uzun sürecektir.

Remix OS - Google Play Store - 1

Başlat menüsünden Ayarlar -> Uygulamalar (Applications) ayarına gidin.

Remix OS - Google Play Store - 2

Uygulama listesinden Google Play Hizmetleri’ni bulun ve Alanı Yönet – Verileri Temizle seçeneğini kullanarak uygulamaya ait verileri temizleyin. Daha sonra aynı işlemi Google Hizmetleri Çerçevesi için de tekrarlayın. Tabi bu uygulama için sadece Verileri Temizle seçeneğini göreceğinizi belirtelim.

Remix OS - Google Play Store - 3

Temizleme işlemlerini yaptıysanız Remix OS’i yeniden başlatın. Eğer Google Play Store’da bağlantı sorunu veya indirme sorunu yaşıyorsanız sistemin saatini Ayarlar -> Tarih ve Saat ile doğru zamana ayarlayın.

Google Play Store’u başarıyla yükleyebildiniz mi? Bilgisayarınızdaki Android’e hangi uygulamaları yüklediniz?

3 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz