Remix OS’de Bilinmeyen Kaynaklar Nasıl Etkinleştirilir?

1
559

Remix OS for PC

Android üzerinde .apk dosyaları yüklerken bir güvenlik engeline takılırsınız. Bu güvenlik engelini telefonunuzda nasıl aşacağınızı zaten biliyorsunuz. Peki Remix OS’de nasıl olacak?

Remix OS hakkında bilgi almak istiyorsanız bu konumuz sizin için yeterli olacaktır. Ayrıca buradaki işlemleri Türkçe olarak kullandığımız Remix OS üzerinde yaptığımız için isterseniz bu konumuzdaki yöntem ile kullanmış olduğunuz işletim sisteminin dilini Türkçe yapabilirsiniz.

Bilgisayarlarımızda Android’i kullanmamız için geliştirilen Remix OS üzerinde Google Play Store ve Google Play Hizmetleri gibi uygulamalar bulunmamaktadır. Kısacası Google ile ilgili hiçbir şey yok. Sizin sonradan bunlara ait .apk dosyalarını yüklemeniz gerekiyor. Bu yüzden Google Play Store yüklemek istiyorsanız bu konumuz işinizi görecektir. Bununla beraber tüm .apk dosyalarını yükleyebilmeniz için Bilinmeyen Kaynaklar ayarını etkinleştirmeniz gerekmektedir.  Bu ayarı etkinleştirerek .apk dosyalarını yüklerken herhangi bir sorunla karşılaşmayın.

Öncelikle Android üzerindeki başlat menüsüne tıklayın ve Ayarlar’ı seçin.

Remix OS - Bilinmeyen Kaynaklar - 1Açılan pencereden “Güvenlik” ayarını seçin.

Remix OS - Bilinmeyen Kaynaklar - 2

Güvenlik penceresinde “Bilinmeyen kaynaklar” ayarını etkinleştirin ve size bir uyarı ekranı açılacak.

Remix OS - Bilinmeyen Kaynaklar - 3

Uyarı ekranını okumanızı öneriyoruz. Bu ekranda Tamam’ı seçerek Bilinmeyen Kaynaklar’ın etkinleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Tabi kabul etmiyorsanız İptal’i seçebilirsiniz.

Remix OS - Bilinmeyen Kaynaklar - 4

Bilinmeyen Kaynaklar’ı başarılı bir şekilde etkinleştirebildiniz mi?

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz